W prognozach nie widać nadejścia “zimnych ogrodników”…

Przed nami pierwsza cieplejsza noc bez przymrozków. Temperatura w niedzielę nad ranem spadnie do około 2-3 stopni na południu kraju do 4-6 stopni w centrum i na wschodzie do nawet 7 stopni na północy i południowym zachodzie.

W ciągu dnia bardzo ciepło. Od 15 do nawet 20 stopni Celsjusza na południu i w centrum kraju. Bardzo ciepło zapowiada się też poniedziałek i wtorek; nocami na południu, wschodzie i w centrum nawet 5-10 stopni.

Od środy do piątku rana ochłodzenie i wrócą przymrozki, ale znów tylko lokalnie i niewielkie – głównie przy gruncie: do -1 stopnia na maksymalnie godzinę. W ciągu dnia od 13-14 stopni na północy do 17 na południu.

Kolejne ocieplenie od piątku – na termometrach nocami od 5 do 10 stopni, zaś w dzień od 17 stopni na północy, 20 w centrum do 22-23 na południu. Zła wiadomość jest taka, że nie widać frontów z opadami, posucha i susza z zachodu i północy kraju będzie stopniowo podążać w kierunku centrum: Łódzkiego, Opolskiego, środkowego Mazowsza i Podlasia.

Related Posts

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności