yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOGL Suppliers Day (dzień dostawcy)

OGL Suppliers Day (dzień dostawcy)

Pod takim hasłem 13 czerwca 2023, przy porcie lotniczym Balice k. Krakowa w hotelu Hilton odbyła się konferencja firmy OGL Food Trade GmbH oraz OGL Service Poland, czołowego dostawcy warzyw do sieci handlowej LIDL Polska oraz LIDL International.

Panowie Grzegorz Banaś oraz Michael Gasser, gospodarze spotkania przedstawili struktury organizacji OGL w Polsce i na całym świecie. Historia firmy pokazuje ciągły wzrost oraz rozwój, który doprowadził dzisiaj firmę do pokaźnych rozmiarów. OGL dostarcza produkty do sklepów w 31 państwach, a 350 pracowników dba o jakość i rzetelność dostaw.

Po wielu latach doświadczeń zdobytych w kontaktach z sieciami handlowymi, producentami warzyw oraz konsumentami, nadrzędnym celem firmy jest zaspakajanie potrzeb, budowa relacji, świeży zdrowy produkt oraz bezpieczeństwo dostaw i zaufanie.

Dzień dostawcy OGL Suppliers Day

Partnerstwo w Polsce budowane jest na kilku poziomach.

Z dostawcami warzyw, których na dzień dzisiejszy jest 64, w skład których wchodzą grupy producenckie i gospodarstwa indywidualne. Łączna powierzchnia produkcyjna dostawców to: 11 955 ha produkcji polowej, 410 ha produkcji tunelowej i 245 ha produkcji szklarniowej.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Z Logistyką dysponującą 104 miejscami załadunku u dostawców, które obsługuje platforma logistyczna OGL Polska współpracująca z 30 firmami transportowymi z 360 ciężarówkami do przewozu warzyw.

Z odbiorcą, którym jest Lidl Polska oraz Lidl International. Czołowym dostawcą warzyw do własnej sieci sklepów detalicznych, wyróżniający się jakością i dbający o bezpieczeństwo produktu.

Dzień dostawcy

Bezpieczeństwo i oznakowanie produktów było kluczową częścią konferencji.

Zostały zaprezentowane systemy oznaczania produktów poprzez kody, etykiety, tabele. Wszystko po to aby ostateczny konsument był rzetelnie poinformowany i posiadał informacje, które pomogą mu dokonać właściwego wyboru produktu.

Poruszono również temat bardzo wrażliwy, czyli badania i poziomy pozostałości środków ochrony roślin i metali ciężkich w warzywach. Po to by budować i wzmacniać świadomość produkcyjną. Aby efektem końcowym był bezpieczny zdrowy produkt.

OGL Suppliers Day dzień dostawcy

Wisienką na torcie spotkania było Corporate Responsibility – odpowiedzialność zbiorowa.

Mottem i hasłem przewodnim stały się dwa cytaty:

Carla von Carlowitza żyjącego na przełomie XVII i XVIII wieku

“… wykorzystując tylko takie naturalne, odnawialne zasoby, aby ludzie mogli nadal polegać na swoich plonach w dłuższej perspektywie”

Oraz fragment z raportu ONZ  (1987 r Brundtland)

“… zaspokajanie potrzeb teraźniejszości bez uszczerbku dla zdolności przyszłych pokoleń do zaspokajania własnych potrzeb”.

Coraz wyższa świadomość ochrony i zasobów środowiska skłania społeczeństwa międzynarodowe do informacji nie tylko o składzie i pochodzeniu produktu, ale i świadomości jak dany produkt został wytworzony. W jaki sposób czerpie z zasobów, co daje w zamian? Przedstawienie tych informacji edukuje społeczeństwo o zasobach np. wody, zmianach środowiskowych i klimatycznych, emisji gazów cieplarnianych, zużycia energii jako udział w śladzie węglowym.

Działania firmy OGL wraz z całym łańcuchem dostaw, od producenta do konsumenta wpisują się w światowy trend ochrony dóbr naturalnych, wrażliwością na sprawy ochrony i zasobów środowiska.

Sama firma i jej partnerzy nie są obojętni tym wartościom. Przekłada się to na jakość produktów, zadowolonych klientów jak i misję, którą wypełniają, a przedmiotem tym są polskie, zdrowe i smaczne warzywa dostarczane do sklepów w Polsce i na rynki zagraniczne.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl