yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościKonkurs tarcia chrzanu w Chrzanie 2024

Konkurs tarcia chrzanu w Chrzanie 2024

Na polskim rynku dostępne są warzywa świeże i przetworzone z całego świata. Niestety sporo konsumentów kieruje się głównie ceną, a nie pochodzeniem, dlatego bardzo ważne jest promocja polskich warzyw. Produkty tradycyjne powoli są coraz bardziej doceniane stąd cieszą takie inicjatywy jak konkurs tarcia chrzanu w Chrzanie.

Pomysłodawcą jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, który zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie tarciu chrzanu na czas. Celem jest przede wszystkim promocja lokalnych tradycji kulinarnych. Konkurs będzie miał dwie odsłony. Pierwsza konkurencja to przygotowanie potrawy wielkanocnej z użyciem chrzanu. Warzywo może wchodzić w skład przepisu lub być dodatkiem. W drugiej – będzie liczyła się sprawność i dobra strategia, ponieważ reprezentanci KGW zmierzą się w tarciu chrzanu na czas. Konkurs zaplanowano na 24 marca w sali sportowej w Chrzanie (gmina Żerków, powiat jarociński).

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl