W tygodniu pojawią się 3 dni z przygruntowymi przymrozkami

Za nami pierwszy w kwietniu cieplejszy tydzień, dzięki któremu przyroda wokół nas zaczęła rozkwitać. Pojawiły się także ciepłe noce na poziomie 3-10 stopni. W nowym tygodniu również będzie umiarkowanie ciepło, ale niebo się bardziej rozpogodzi co zwiastuje większe nocne ochłodzenia.

Pierwsza chłodna noc pojawi się w środę na północy Polski: od Białegostoku po Olsztyn może być o poranku około +2 stopni i -1 przy gruncie. W czwartek, piątek na zachodzie oraz czwartek, piątek i sobotę na wschodzie, północy, południu i w centrum temperatury będą spadać do 0/+3 stopni na wysokości 2 metrów i -3/-1 stopnia na wysokości 10-110 cm.

Ziemia jest ciepła, dzięki czemu przy samym gruncie będzie nieco cieplej niż powyżej – w szczególności między zadrzewieniami. Ten tydzień będzie bez porywistych wiatrów. Maksymalne porywy wiatru mogą sięgnąć 35-40 km/godz. Przeważnie powieje z prędkością do 10-20 km/godz.

 

Related Posts

  1. Dostępność i ceny nawozów w Polsce
  2. Premiera ciągników Massey Ferguson we Francji

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności