• rosafert agrosimex gleba
  • belem agrosimex marchew ziemniaki

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCoraz więcej nowalijek na rynkach hurtowych

Coraz więcej nowalijek na rynkach hurtowych

Na rynkach hurtowych jest coraz więcej polskich nowalijek. Wykluczając paprykę, która pojawi się nieco później, możemy mówić, że mamy już pełną gamę krajowych warzyw. Jak przedstawiały się ceny wybranych z nich w ubiegły piątek (20.05.)?

Jednym z warzyw, które pojawiły się na podwarszawskich Broniszach jest krajowa cukinia, która występuje w coraz większej ilości. Pozytywną wiadomością dla producentów jest fakt, że w najbliższym czasie powinna wyprzeć importowaną konkurencję. Ceny kształtują się na poziomie 5 zł za kilogram w obu przypadkach. Zdarza się, że za produkt z delikatnymi wadami uzyskamy 4 zł, jednak oferując ładny produkt wysokiej jakości bezproblemowo możemy liczyć na wspomnianą wyższą stawkę.

Mówiąc o fasolce szparagowej wciąż możemy oczekiwać dość wysokich cen. Co prawda nie jest to już 50 zł jak na początku handlu tym warzywem, niemniej 28-30 zł za kilogram również nie jest najgorszym wynikiem.

Idąc dalej widzimy młodego buraka i w tym przypadku ceny kształtują się na poziomie 2-3 zł za pęczek. Tuż obok znajdziemy botwinkę, niemniej, jest jej znacznie mniej niż młodego buraka. Stawki, które otrzymamy przedstawiają się w granicach 3-4 zł za pęczek.

Na uwagę zasługuje również młoda włoszczyzna, która sprzedawana jest po 4 zł za pęczek. W jej skład wchodzi chociażby młody seler, którego póki co nie sprzedaje się oddzielnie, niemniej z informacji przekazywanych od producentów wiemy, że w niektórych miejscach już się pojawił i jest oferowany w cenie 2,5 zł za sztukę.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Dość długi czas jest obecna na rynku polska rzodkiewka, niemniej warto o niej wspomnieć, gdyż od przeszło tygodnia jej włoski konkurent, który pojawiał się sporadycznie na rynku, nie występuje w ofercie importerów. Dla krajowych producentów to dość spora ulga. Cena, którą możemy uzyskać za krajowe warzywo kształtuje się obecnie w przedziale 1-2 zł za pęczek. W dużej mierze jest uzależniona od jakości oferowanego towaru. W przypadku umytej, błyszczącej, równej rzodkiewki możemy próbować sprzedawać ją po wyższej cenie.


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl