yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościCzy popieramy protesty czy nie - coś musi się w końcu zmienić......

Czy popieramy protesty czy nie – coś musi się w końcu zmienić… [zdjęcia]

Protestujący dotarli przed Kancelarię Premiera Rady Ministrów. Nie ma się co oszukiwać – gdyby wszystko było w porządku, nie zebrałoby się tam tylu producentów jak i osób spoza rolnictwa. Protest z każdą chwilą przybiera na sile.

Wśród zgromadzonych nie ma różnic w poglądach. Każdy wzajemnie się wspiera podtrzymując tym samym na duchu. Zgromadzeni nie są garstką losowych osób niedbających o innych. Jesteśmy wspólnotą, która nie pozwoli na krzywdę Polski, a w tym nas – rolników – komentuje jeden z producentów.

Każdy z obecnych przedstawia sytuację jasno – bez zmian nie będzie polskiego rolnictwa. Będziemy uzależnieni od innych krajów. Ceny, które już są wysokie, wejdą na jeszcze wyższy poziom. Oczywiście będą wysokie na półkach sklepowych, a producenci będą je sprzedawać nierzadko poniżej kosztów produkcji. Wiele gospodarstw zniknie, co spowoduje zmniejszenie liczby miejsc pracy. Przywoływane już tysiące razy koszty produkcji nie pozwolą nam na inny obrót spraw. Polska wieś potrzebuje natychmiastowego wsparcia, by móc temu zapobiec…

Bardzo pozytywnym aspektem jest uczestnictwo osób spoza branży rolniczej. Pokazuje to bowiem, że nie tylko rolnicy widzą problem w obecnej sytuacji. Coraz to więcej pracowników, przedsiębiorców czy zwykłych konsumentów wspiera nas w walce. Wszyscy są jedną, wielką i silną rodziną, która tak łatwo nie ulegnie.

Przyszedłem tu wesprzeć polskich rolników. Sam często kupuje owoce i warzywa. Widzę, że te sprowadzane z innych krajów zaczynają dominować nad polskimi. Nie do końca rozumiem dlaczego… Skoro mamy w Polsce tylu rolników po co z tego rezygnować i być zdanym na „widzimisię” producentów z zagranicy. Jestem tu po to, żeby później nie narzekać. Dużo mnie to nie kosztuje, a może i ja w przyszłości znajdę się w podobnej sytuacji. Każdy powinien myśleć w ten sposób – podsumowuje jeden z mieszkańców Warszawy, konsument.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Bez znaczenia czy popieramy protesty, czy nie – każdy z nas przyzna, że coś musi się w końcu zmienić w sektorze rolniczym, bo w innym przypadku aktualne koszty i przepisy nas pochłoną. Miejmy nadzieję, że wkrótce wszyscy usłyszmy wiadomość o poprawie warunków na polskich wsiach.
Według Państwa możemy na to liczyć?

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z dnia 23.02.2022 r.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl