yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościDrastyczne spadki cen cukinii. Jak kształtuje się aktualna sytuacja na rynku?

Drastyczne spadki cen cukinii. Jak kształtuje się aktualna sytuacja na rynku? [01.07.2022]

Wraz z nadejściem ciepłych, upalnych dni podaż cukinii na rynku hurtowym w Broniszach znacząco się zwiększyła. Naturalna kolej rzeczy to niestety spadek cen i w tym przypadku nie było inaczej. Jakich więc stawek mogą oczekiwać krajowi producenci?

Początki handlu krajową cukinią były dość dobre. Cena utrzymywała się na niezmiennym poziomie, natomiast popyt był zadowalający. Warto również wspomnieć, że polskie warzywo dość szybko uporało się z zagranicznym konkurentem. Niemniej, sytuacja w ostatnich dniach drastycznie się zmieniła. Ilość oferowanej cukinii na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach znacząco się zwiększyła. Naturalna kolej rzeczy w takim przypadku to niestety spadek cen. Nic bardziej mylnego… Producenci oferujący cukinię zieloną, żółtą lub kabaczka osiągają znacznie niższe wynagrodzenie.

Jakich więc stawek możemy się spodziewać? Sytuacja niestety nie wygląda najlepiej. Stawki, na które mogą liczyć producenci kształtują się w przedziale 5,00-6,00 zł za kilogram w przypadku kabaczków i cukinii żółtej. Jeśli chodzi natomiast o cukinię zieloną, ceny w hurcie zaczynają się od 2,50 i kończą na 4,00 zł.

Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? W ostatnim czasie warunki pogodowe są dość sprzyjające dla rozwoju cukinii. Warzywo jest rośliną ciepłolubną, przez co miało optymalne warunki do szybkiego wzrostu. To właśnie słoneczne i ciepłe dni spowodowały najprawdopodobniej, że cukinia zaczęła pojawiać się w tak dużych ilościach. Spoglądając na prognozy pogodowe, trend najprawdopodobniej się utrzyma.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl