yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościPrzygotowanie kapusty dla przetwórstwa po przechowywaniu

Przygotowanie kapusty dla przetwórstwa po przechowywaniu [VIDEO]

W gospodarstwie w Chociszewie k. Sieradza kapustę uprawia się na powierzchni 20 ha, głównie z przeznaczeniem do kiszenia. W styczniu trwało przygotowanie kapusty Coronation F1 do sprzedaży dla przetwórstwa po przechowywaniu. 

Specjalizacją gospodarstwa w Chociszewie jest uprawa kapusty głowiastej białej głównie dla przetwórstwa (13 ha) oraz kapusty płaskiej na rynek warzyw świeżych (ok. 7 ha). W gospodarstwie uprawia się także ziemniaki – tradycyjnie dla tego rejonu oraz pszenicę. 

Gospodarze z Chociszewa przykładają dużą wagę do jakości produkowanych warzyw, bez względu na to, czy przeznaczone są do zaopatrzenia sieci handlowych, czy do przetwórstwa, gdyż ich zdaniem dbanie o jakość się opłaca.

Ten sezon zaliczają do trudniejszych jeśli chodzi o wielkość plonów i walkę o jakość kapusty – tak było w całym rejonie sieradzkim. Pod koniec stycznia, kiedy odwiedziliśmy gospodarstwo trwało przygotowywanie odmiany Coronation F1 do sprzedaży.

 

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl