yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościAreał uprawy warzyw na Ukrainie wzrośnie

Areał uprawy warzyw na Ukrainie wzrośnie

Niska dostępność warzyw, wynikająca z prowadzonych działań wojennych na kluczowych w tym zakresie obszarach, stanowi poważny problem dla Ukrainy. Biorąc to pod uwagę, rolnicy z jednego z tamtejszych regionów planują znacząco zwiększyć dotychczasowy areał uprawy, aby zrekompensować deficyt.

Wybuch wojny na Ukrainie wpłynął w dość znaczącym stopniu na wiele tamtejszych gałęzi gospodarki, spośród których możemy wyróżnić rolnictwo. Działania wojenne odbywały i wciąż odbywają się bowiem w regionach znanych uprzednio z uprawy warzyw. Rolnicy nie mogą kontynuować produkcji, przez co na rynku nastąpił deficyt.

Niedobór na Ukrainie planują zminimalizować rolnicy z obwodu lwowskiego. Eksperci wskazują jednak, że uprawa warzyw wymaga lat doświadczenia i pokrycie braków najprawdopodobniej nie będzie możliwe w przeciągu jednego sezonu. Szczególnie na wzgląd utraty kluczowych obszarów w obwodzie chersońskim. Niemniej…

Lwowscy rolnicy planują zwiększyć produkcję warzyw barszczowych o 20-30% już w tym sezonie. Co warto wspomnieć, mimo braku doświadczenia chociażby w uprawie cebuli, cel jest dla nich osiągalny. Ukraińscy eksperci przywołują bowiem przykład Polski, gdzie panują podobne warunki klimatyczne, a rolnicy zdołali wyspecjalizować się w tym zakresie.

Źródło: agrotimes.ua

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl