yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościKiedy można spodziewać się wzmożonego popytu na rynkach hurtowych?

Kiedy można spodziewać się wzmożonego popytu na rynkach hurtowych?

Sprzedaż warzyw na rynkach hurtowych pozostaje na ten moment dość utrudniona. Zainteresowanie odbiorców jest bowiem dość niskie, przez co czas spędzany na placu znacząco się wydłuża, natomiast kwestia uzyskania wyższych stawek za to towar jest utrudniona. Ile jeszcze potrwa zastój w tym zakresie?

Zjawisko jest nam już doskonale znane…

Pierwsze miesiące nowego roku wiążą się zazwyczaj z zastojem na rynkach hurtowych. Zainteresowanie krajowymi warzywami jest zdecydowanie niższe niż w pozostałym okresie. Niestety… Problem jest bardzo odczuwalny dla producentów. Należy liczyć się bowiem z tym, że czas poświęcony na sprzedaż danej ilości produktu znacząco się wydłuży. Ważna pozostaje również kwestia cen. Niski popyt utrudnia uzyskanie nieco wyższej ceny, co na wzgląd otaczających nas warunków stanowi niemały problem.

Warto również wspomnieć, że czekają nas jeszcze utrudnienia związane z feriami zimowymi. Zimowa przerwa wiąże się zazwyczaj z migracją społeczeństwa. Lokalni sklepikarze czy właściciele warzywniaków będą wobec tego ograniczać zakupy. Problemem jest to, że to właśnie oni odgrywają w handlu bardzo istotną rolę, gdyż zdecydowana część warzyw trafia na ich półki sklepowe. Najbliższe miesiące będą wiązać się więc z wahaniami już niskiego popytu…

Kiedy możemy upatrywać zmian? Nie licząc niewielkich różnic, sytuacja ulegnie zmianie najprawdopodobniej dopiero wraz z pojawieniem się krajowych nowalijek. Młode warzywa z pewnością przyciągną zainteresowanie szerokiego grona odbiorców, którzy podążając za wymaganiami konsumentów, skierują się na rynki hurtowe. Tak więc, okres wzmożonego popytu nastąpi niestety dopiero po upływie kilku nadchodzących miesięcy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl