yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościKiszonki Sznajderów z Doliny Baryczy po raz kolejny nagrodzone

Kiszonki Sznajderów z Doliny Baryczy po raz kolejny nagrodzone

Kiszonki z tradycjami – tak można nazwać gospodarstwo rodziny Sznajderów, które zajmuje się uprawą warzyw i ich kiszeniem od czterech pokoleń. Ich produkty są docenianie przez konsumentów i po raz kolejny nagrodzone Certyfikatem Dobry Produkt 2022.

Uprawiają głównie kapustę i ogórka, ale także buraki ćwikłowe i rzodkiewkę. Planują rozszerzać ofertę warzyw np. o pietruszkę korzeniową i seler, również z przeznaczeniem do kiszenia. Gospodarstwo Sznajderów obejmuje 70 ha z czego 10–15 ha jest przeznaczone pod uprawę warzyw, a reszta pod zboża i kukurydzę. Ze względu na stosowany przez nich płodozmian kapusta i ogórki wracają na dane pole nie częściej niż co cztery lata.

W gospodarstwie, tradycja kiszenia warzyw jest pielęgnowana już od 60 lat. Uprawę i kiszenie zapoczątkowali dziadkowie obecnego właściciela gospodarstwa. Warto podkreślić, że stosowany sposób kiszenia praktykowany jest od lat 50. ub. wieku. Od początku działalności firma nastawiona jest na rozwój i systematycznie wprowadza zmiany. Oferta kiszonek została urozmaicona np. o kiszone buraki czy rzodkiewkę, a ponadto rozpoczęto produkcję soków i zakwasów z warzyw z własnych upraw. Dla rodziny liczy się jakość ich kiszonych produktów. Nie stosują oni żadnych środków chemicznych lub starterów, a fermentacja warzyw odbywa się naturalnie. Dzięki temu w kiszonkach wytwarzają się liczne kultury bakterii zapewniające ważne składniki odżywcze, które wzmacniają odporność organizmu.

Jak czytamy w sieci ich kiszona kapusta z sokiem z kiszonych buraków znów nagrodzona. Podczas Gali na Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2022 w Warszawie 2022 pp. Ludmiła i Michał Sznajderowie po raz kolejny otrzymali Certyfikat Dobry Produkt. Serdecznie gratulujemy.

Serdecznie zapraszamy na łamy czasopisma Warzywa. Tutaj kupisz prenumeratę www.plantpress.pl lub zamów dzwoniąc pod numer: +48 600 489 547.

Warzywa 10-11

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl