yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościRolnicy coraz rzadziej decydują się na nowe maszyny. Koszty są zbyt wysokie…

Rolnicy coraz rzadziej decydują się na nowe maszyny. Koszty są zbyt wysokie…

Maj to kolejny miesiąc, w którym liczba zarejestrowanych maszyn rolniczych, a konkretnie nowych ciągników i przyczep, okazuje się niższa. Świadczy to trudnych warunkach, które stale oddziałują na możliwości producentów.

W maju 2023 roku zarejestrowano 778 szt. nowych ciągników. To najmniej w porównaniu do dwóch poprzednich lat, kiedy to rejestrowano odpowiednio 1167 szt. i 953 szt. W ciągu pięciu miesięcy br. zarejestrowano w sumie 4132 szt. nowych ciągników. To o 538 szt. mniej niż w analogicznym okresie 2022 roku. Spadek rejestracji w stosunku do poprzedniego roku wynosi już 11,5%.

Mówiąc natomiast o nowych przyczepach rolniczych… W maju br. zarejestrowano 531 szt. nowych przyczep rolniczych. To o 251 szt. mniej niż w maju przed rokiem. W ciągu pięciu pierwszych miesięcy roku zarejestrowano 2605 szt. nowych przyczep rolniczych. To o 1002 szt. mniej niż w tym samych okresie w 2022 roku. Wynik ten oznacza spadek rok do roku o 27,8%.

Tak jak wspominaliśmy, dane te świadczą o sytuacji, w której znaleźli się producenci. Wszelkie inwestycje wiążą się aktualnie z niezwykle dużym ryzykiem. Koszty produkcji pozostają bowiem na dość wysokim poziomie, natomiast ceny płodów rolnych zbyt często im nie dorównują. Niestety, maj najprawdopodobniej nie będzie ostatnim miesiącem, w którym obserwujemy taki stan rzeczy.

Źródło: PIGMiUR

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl