yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZwrot na rynku w Broniszach. Ceny ogórków w górę – 10.04.2024

Zwrot na rynku w Broniszach. Ceny ogórków w górę – 10.04.2024

Zwrot na rynku w Broniszach. Ceny ogórków w dniu 10.04.2024 wzrosły. Doniesienia o eksporcie napawają optymizmem. Jakie są ceny ogórków na rynku w Broniszach na dzień 10.04.2024?

Wielu producentów jest pełnych obaw w związku z aktualną sytuacją. Szybkie dorastanie warzyw wywołane pogodą oraz wysoka podaż w ostatnich dniach spowodowała rozchwianie cen na rynku. Czynniki wpływające na owe ceny zmieniają się z każdą chwilą, a kolejne dni mogą przynieść wyczekiwane ustabilizowanie się sprzedaży. W czym rzecz?

Najpierw zapaść cenowa. Aktualnie wzrost cen [10.04.2024]

Jak kształtowały się warunki cenowe w ostatnich dniach? Optymalne nasłonecznienie i temperatura dla wzrostu ogórków spowodowały, że na rynku hurtowym w Broniszach zaczęły pojawiać się znaczne ilości nowych dostaw. W wyniku takich okoliczności cena ogórków szklarniowych, gładkich spadła gwałtownie do nawet 3,00-3,50 zł/kg.

Jak sytuacja przedstawia się w dniu 10.04.2024? Stawki w dużym stopniu zależą od jakości produktów. Wyższe ceny są osiągalne tylko za towar “premium”. Ceny ogórków szklarniowych na rynku hurtowym w Broniszach w dniu 10.04.2024 wynoszą 4,75-6,00 zł/kg. Ceny za ogórki w typie gruntowym wahają się z kolei w granicach 6,00-7,00 zł/kg.

Rosnący popyt na opakowania. Szansa czy przypadek?

Notowania nieustannie, dynamicznie się zmieniają. Jak poinformował jeden z producentów opakowań, jego firma otrzymała w ostatnim czasie zamówienia na kilkadziesiąt tysięcy skrzynek. Dlaczego jest to istotne? Zamówień dokonali producenci ogórków. Jak udało się ustalić, ogórki mają trafić na eksport do Skandynawii. Może to skutkować odciążeniem rynku, zmniejszeniem podaży, a w efekcie ustabilizowaniem się cen.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Warto jednak podkreślić, że jest to nieoficjalna informacja.

Co przyniosą następne dni?

Kluczowa we wszystkim jest także pogoda. Pogoda, która już niebawem ma przynieść ochłodzenie i zachmurzenie w całym kraju. Takie warunki mogą wpłynąć na szybkość dorastania ogórków, nie będą one rozwijać się tak błyskawicznie, jak obecnie.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl