yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWystartowały pierwsze zbiory krajowych pomidorów

Wystartowały pierwsze zbiory krajowych pomidorów [galeria, video]

Rozpoczął się sezon na krajowe pomidory szklarniowe, tych bez doświetlania. W ostatnich dniach słoneczna aura sprzyjała dojrzewaniu pomidorów. Za nami pierwsze zbiory w małopolskich obiektach.

W sezonie 2023 r. wielu producentów pomidora zdecydowało się na opóźnienie terminu nasadzeń. Działania wojenne zza wschodnią granicą wpłynęły na wzrost kosztów produkcji warzywa w kraju. Niemniej są producenci, którym udało się wystartować w terminie, bez opóźnień.

Pierwsze zbiory w gospodarstwie AK Mierzwa

Nasadzenia roślin w gospodarstwie ogrodniczym w Dołędze odbyły się w w ostatnim tygodniu grudnia ub.r., a pierwszy zbiór owoców nastąpił w bieżącym tygodniu (12. tydzień roku). Aktualnie rozpoczęliśmy zbiory owoców z pierwszego grona. Słoneczna aura w ostatnich dniach sprzyja ich dojrzewaniu. Tymczasem prognozy pogody nie są optymistyczne na przyszły tydzień, zapowiada się powrót ciemnych i chłodnych dni. W naszym biznesie pomidorowym pogoda ogrywa ważną rolę – informuje ogrodnik i jak dodaje: Zdecydowaliśmy nie opóźniać terminu nasadzeń. W naszym gospodarstwie pierwsze zbiory odbywają się planowo, czyli tak jak w ubiegłym sezonie. Widzimy, że ładnie dojrzewają kolejne owoce w gronie, a drugi zbiór planujemy w poniedziałek (27.03.).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

A jak przedstawia się sytuacja cenowa pomidora na rynku hurtowym Bronisze?

W ostatnich dniach obserwuje się zwiększoną podaż pomidora malinowego. Dziś jego cena jest nieco niższa w porównaniu do tej z początku tygodnia i wynosi 150-155 zł/opakowanie, co w przeliczeniu za kilogram wynosi 25 -25,83 zł.

Tymczasem niewiele jest dostaw polskiego czerwonego pomidora. Obecnie cena za ładny polski towar oscyluje na poziomie 125 zł za 6 kilogramowe opakowanie, co w przeliczeniu na kilogram wynosi 20,83 zł.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl