yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościZiemie po firmie Top Farms trafią do KOWR i rolników

Ziemie po firmie Top Farms trafią do KOWR i rolników

Zagospodarowania ziemi na Opolszczyźnie po firmie Top Farms dotyczyło czwartkowe spotkanie (23.03.) wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka z rolnikami w Kietrzu. – To było bardzo dobre, merytoryczne spotkanie z rolnikami – stwierdził wicepremier po rozmowach.

O ziemi dla rolników w Kietrzu

Spotkanie z rolnikami w Kietrzu dotyczyło zagospodarowania ziemi po firmie Top Farms, która nie wywiązała się z obowiązku wyłączenia 30 proc. gruntów dzierżawionych od Krajowego Ośrodka Wsparcia. W efekcie spółka nie będzie miała przedłużonej umowy dzierżawy, a ziemia wróci do Skarbu Państwa.

– Rozmawialiśmy o warunkach zagospodarowania gruntów. Musimy mieć na uwadze również to, aby możliwe było zebranie plonów przez dotychczasowych dzierżawców i aby nowi dzierżawcy mogli już dokonać następnych siewów – podkreślił wicepremier Henryk Kowalczyk.

Jak dodał szef resortu rolnictwa, w firmie Top Farms zatrudnionych jest około 200 osób i ich los również należy wziąć pod uwagę.

Dalsze losy gruntów po Top Farms

Wicepremier Kowalczyk poinformował, że rolnicy są umówieni na spotkanie z dyrektorem regionalnego oddziału KOWR na 29 marca. Wówczas ustalą, które działki będą przeznaczone na dzierżawy dla rolników. Ziemia dzierżawiona dotychczas przez spółkę Top Farms będzie podzielona mniej więcej po połowie pomiędzy KOWR i rolników.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: MRiRW

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl