Kto stworzy nowy rząd? Andrzej Duda powierzył tę misję Mateuszowi Morawieckiemu

Premier Mateusz Morawiecki
Fot. KPRM

Prezydent Andrzej Duda zdecydował. Misję sformowania nowego rządu powierzył Mateuszowi Morawieckiemu. Co mogliśmy usłyszeć w wygłoszonym orędziu? 

Wybory parlamentarne, jak zaznaczył Andrzej Duda, przebiegały w tym roku pod znakiem rekordowej frekwencji. – Ponad 74 proc. uprawnionych wzięło udział w głosowaniu. To znakomity wynik. Rekordowa frekwencja wyborcza potwierdziła, że demokracja w Polsce jest dzisiaj silniejsza niż kiedykolwiek! To wielkie zobowiązanie dla wszystkich parlamentarzystów niezależnie od opcji politycznej, którą reprezentują – dodał.

– Zdecydowałem o powierzeniu ważnej i prestiżowej funkcji marszałka seniora panu posłowi Markowi Sawickiemu z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Pan Marek Sawicki ma najdłuższy staż poselski. Reprezentuje swoich wyborców w Sejmie nieprzerwanie od 30 lat! Jako poseł, ale także minister rolnictwa dał się poznać jako człowiek dialogu i współpracy. Dlatego jestem przekonany, że godnie będzie reprezentował w tym szczególnym dniu posłów ze wszystkich ugrupowań, a pierwsze obrady nowego Sejmu będą przebiegać sprawnie i w uroczystej atmosferze – przekazał prezydent Polski w orędziu.

Kto natomiast otrzymał misję stworzenia nowego rządu? – Po spokojnej analizie i przeprowadzonych konsultacjach postanowiłem powierzyć misję sformowania rządu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Tym samym zdecydowałem o kontynuowaniu dobrej tradycji parlamentarnej, zgodnie z którą to zwycięskie ugrupowanie jako pierwsze otrzymuje szansę utworzenia rządu. Tak jak zapowiadałem w trakcie kampanii wyborczej i tak jak to zawsze miało miejsce od czasu uchwalenia obowiązującej Konstytucji Rzeczypospolitej – poinformował Andrzej Duda.

Co o tym sądzicie?

Źródło: Kancelaria Prezydenta

Related Posts

  1. Susza pomidor
  2. Nawożenie obornikiem

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności