yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościLawinowe podwyżki cen paliw

Lawinowe podwyżki cen paliw

Przedświąteczny okres przyniósł „niższe” ceny na stacjach. Niemniej, już wtedy widzieliśmy, że stawki w hurcie znacząco idą w górę. Niestety, po raz kolejny pociągnęło to za sobą ceny na dystrybutorach… Ile aktualnie zapłacimy za olej napędowy?

Kolejny już raz dzieje się to, czego każdy się obawiał – paliwa znów drożeją… Przedświąteczne obniżki co prawda były dalekie od oczekiwań i następowały powolnie, jednak znacznie lepiej widzieć, że ceny idą w dół… Prawda?

Tymczasem, hurtowe ceny paliw rosły z dnia na dzień i nie zostawiały złudzeń wobec tego jak zareagują stacje paliw. Dopiero 20 kwietnia nastąpił nieznaczny spadek stawek w hurcie, jednak nie wpłynie on póki co na poprawę sytuacji, gdyż wynosi zaledwie 2 grosze. Jak więc kształtują się ceny, które zobaczymy na dystrybutorach?

Przypomnijmy, że jeszcze przed świętami mogliśmy napotkać stawki rzędu 6,99 zł za litr w przypadku oleju napędowego. Aktualnie, jak informuje serwis e-petrol.pl, ceny wzrosły średnio o 14 groszy do poziomu 7,13 zł. Niestety, to nie koniec. Porównując ceny na jednej z warszawskich stacji o poranku 20 kwietnia i zaledwie kilka godzin później, zaobserwowaliśmy podwyżkę ze wspomnianego pułapu na 7,19 zł. Co więcej, jak informują producenci z różnych województw, niektóre placówki oferowały tego dnia surowiec w cenie 7,40 zł…

Warto zaznaczyć, że nie we wszystkich miejscowościach mamy możliwość przebierania w ofertach i często jesteśmy zmuszeni zaopatrywać się na jednej stacji. Jak widać, nie wszędzie stawki są takie same a my nie mamy wielu możliwości…

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

A czy możemy liczyć, że sytuacja się poprawi? Na to pytanie chyba każdy z nas zna odpowiedź. Ostatnie dwa miesiące mówią same za siebie… Szczególnie biorąc pod uwagę, że ceny w hurcie znacząco wzrosły i aktualnie kształtują się w granicach 6,64 zł. W ramach przypomnienia –  8 dni temu stawki wynosiły 6,23 zł.

Źródło: e-petrol.pl

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl