yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościMiał być bojkot, a jest rekord. Ilu rolników odwiedziło Targi Agrotech w...

Miał być bojkot, a jest rekord. Ilu rolników odwiedziło Targi Agrotech w Kielcach?

Liczba producentów, którzy w minionych dniach odwiedzili Targi Agrotech w Kielcach, okazuje się rekordowo wysoka. Bojkot, który zapowiadali rolnicy, nie miał miejsca. Ile osób wzięło udział w Targach Agrotech?

Rekord na Targach Agrotech

29. edycja targów Agrotech oraz 23. targi Las-Expo zapisują się jako rekordowe pod względem liczby osób zwiedzających. Od 8 do 10 marca Targi Kielce gościły blisko 71 tysięcy osób z Polski i zagranicy, to o około 2 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Znacznie więcej było też wystawców. Ofertę zaprezentowało 520 firm z 17 krajów, zaś w poprzedniej – 450 z 15 państw. Co było wyróżnikiem wydarzenia to bogactwo rozwiązań rolnictwa precyzyjnego.

Co przyciągnęło rolników?

Jak informują organizatorzy, Targi Techniki Rolniczej Agrotech oraz Targi Gospodarki Leśnej i Przemysłu Drzewnego Las-Expo przyciągnęły tłumy z całego kraju i zagranicy. Najbardziej kusił blask najnowszych technologii. Nowoczesne ciągniki, kombajny, maszyny do pracy w polu i obsługi gospodarstw nafaszerowane były rozwiązaniami rolnictwa 4.0. Sztuczna inteligencja, zdalna telemetria, telematyka, drony imponowały i ciekawiły. W Targach Kielce przez trzy dni zwiedzający zobaczyli, jak będzie kształtowało się polskie rolnictwo.

– To były trzy fantastyczne dni spotkań całej branży rolniczej, atmosfera, która panowała w halach jest dowodem na to, jak bardzo nasze targi są potrzebne producentom, dystrybutorom, instytucjom rolniczym i przede wszystkim samym rolnikom. Rekord został pobity. Nasze targi Agrotech zwiedziło blisko 71 tysięcy osób. To około 2 tysiące więcej niż rok temu. Bardzo się cieszymy, że nasze wydarzenie jest dla rolników istotne, że chcą odwiedzać Targi Kielce i poznawać najnowocześniejsze technologie, które wystawcy przygotowali dla nich, z myślą o ich potrzebach. Dyskusje, rozmowy toczyły się na każdym stoisku. Rolnicy, którzy potrzebowali kupić nowe maszyny mieli okazję do wynegocjowania bardzo korzystnych cen – podkreślił dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Jak ustalono, zapadały także decyzje zakupowe. Do gospodarstw trafią m.in. nowiutkie ciągniki, jak Case IH Vestrum 120, który był prezentowany jako nowość oraz Deutz-Fahr 5 Keyline, którego światowa premiera miała miejsce na targach Agrotech.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Cała tegoroczna wystawa zajęła 70 tys. metrów kwadratowych, o 7 tysięcy więcej niż w ubiegłym roku. Firmy przygotowały stoiska w 7 halach kieleckiego ośrodka, trzech dodatkowo wybudowanych oraz na terenie zewnętrznym.

Kiedy kolejna edycja?

– Targi Agrotech i Las-Expo odbędą się od 14 do 16 marca 2025 w Targach Kielce – informują organizatorzy, wskazując dokładną datę kolejnej edycji i zachęcając do przybycia.

Źródło: targikielce.pl

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl