yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościPrzechowywanie warzyw coraz droższe

Przechowywanie warzyw coraz droższe

W Polsce rozpoczyna się sezon składowania i przechowywania warzyw. Niestety ceny energii elektrycznej są coraz wyższe. Z drożejącym prądem problem mają także Włosi i Hiszpanie.

Duży krajowy producent i dystrybutor energii elektrycznej, spółka ENEA S.A. wnioskuje o podwyżki taryf na energię elektryczną. Chociaż sprawa dotyczy nowych taryf, które mają obowiązywać od początku przyszłego roku to są to już oficjalne wnioski. Spółka chce 40% wzrostu cen. Skutkowałoby to 20% wzrostami cen prądu dla odbiorców detalicznych.

Z problemem drogiego prądu walczą także hiszpańscy i włoscy rolnicy. W Hiszpanii energia elektryczna zdrożała o zawrotne 300% w ciągu roku. Cena jednej MWh kosztowała w ubiegłym roku 35 Euro, a dziś aż 106 Euro. Związek rolników z Andaluzji apeluje do rządu o rozwiązania umożliwiające przetrwanie sektora.

Z 40% wzrostami cen energii elektrycznej muszą uporać się także Włosi. Tam nowe stawki wchodzą w życie od 1 października. Włosi przyjęli inną strategię. Duże firmy z branży ogrodniczej połączyły się w konsorcjum, które kupuje prąd hurtowo. Dzięki temu mogą negocjować umowy długoterminowe i w mniejszym stopniu odczuwać wzrosty cen.

źródło: bankier.pl / valenciafruits.com / italiafruit.net

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl