yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościTe odmiany warzyw otrzymały Złoty Medal 2021

Te odmiany warzyw otrzymały Złoty Medal 2021

Ogłoszono wyniki Konkursu o Złoty Medal MTP GARDENIA 2021. Wśród zwycięzców znalazły się dwa produkty firmy PlantiCo: ogórek gruntowy Starter F1 (marka Spójnia) oraz fasola zwykła karłowa Luiza (marka Polan)

Ogórek gruntowy STARTER F1

Odmiana bardzo wczesna, bardzo plenna, pozbawiona  goryczy. Ogórek nawet w niekorzystnych warunkach agrometeorologicznych nigdy nie będzie gorzki w smaku. Barwa skórki – jasnozielona. Brodawka gruba , średniej wielkości, rzadka.  Owoc wydłużony, lekko żebrowany o stosunku dł. do szer.  3,1-3,2 : 1. Odmianę wyróżnia bardzo wysoka odporność na mączniaka rzekomego oraz brak tendencji do przerastania na grubość. Starter F1 jest również odporny na parcha dyniowatych.  Przeznaczony na świeży rynek, do konserwowania i kwaszenia.

Odmiana Starter F1

Fasola szparagowa LUIZA

Odmiana szparagowa, średnio wczesna (okres wegetacji ok. 68 dni). Rośliny o silnym systemie korzeniowym. Strąki o intensywnie żółtej barwie z połyskiem, proste, mięsiste, bez tendencji do tworzenia włókna. Luiza wyróżnia się wysokim udziałem plonu handlowego w plonie ogólnym oraz wysoką tolerancją na choroby grzybowe, wirusowe i bakteryjne. Odmiana polecana do tradycyjnej uprawy w polu oraz przyśpieszonych upraw w tunelu. Przeznaczona na świeży rynek, nadaje się również do przetwórstwa.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
Fasola odmiana Luiza

Informacja prasowa

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl