yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościTysiące rolników protestujących przeciwko wysokim podatkom

Tysiące rolników protestujących przeciwko wysokim podatkom

Argentyna – choć może wydawać się, że to drugi koniec świata, tam również rolnicy mają swoje problemy. W tym przypadku są to podatki. Ulicami Buenos Aires przemaszerowało tysiące rolników. Na drogi wyjechał również sprzęt rolniczy, a każdy uczestnik miał tylko jeden cel – przeciwstawić się wobec polityki rządu.

Podatki to niewątpliwie kwestia dość mocno oddziałująca na rolników. Szczególnie biorąc pod uwagę aktualną sytuację na Ukrainie i jej konsekwencje w postaci wysokich cen surowców, a także ich niższej dostępności. Ostatnie wydarzenia ukazują, jak bardzo obciążony jest sektor rolnictwa. Argentyna to kolejny już kraj, w którym producenci nie dają sobie rady z natłokiem negatywnych czynników.

Wysokie podatki, ograniczenia uniemożliwiające eksport czy wysoka inflacja to tylko część zmartwień tamtejszych rolników. Rząd kierował się co prawda chęcią obniżenia gwałtownie rosnących cen, jednak w tym wszystkim zapomniał uwzględnić co stanie się z producentami żywności, dla których wyższe podatki, przy aktualnych kosztach, nie są akceptowalne. Warto zauważyć, że ponad 70 proc. przychodów z eksportu omawianego kraju to wynik sektora rolniczego. Niewątpliwie ciężko pogodzić się z faktem, że duża część wynagrodzenia trafia do rządu zamiast wesprzeć producentów w tych trudnych czasach…

„Nie będziemy dalej finansować liny, na której nas powiesili” – mówili wprost tamtejsi producenci. Co najważniejsze – nie zostali w tym wszystkim sami. Wsparło ich tysiące robotników czy zwykłych konsumentów, którzy maszerowali obok nich owinięci w flagi Argentyny czy trąbili z swoich pojazdów. To ukazuje jak poważna jest sytuacja.

Jak informują zagraniczne media, na tą chwilę żadne z większych organizacji rolnych nie przyłączyły się do protestów i prowadzą negocjacje z rządem. Niemniej, tamtejszy prezydent zdaje się nie zostawiać złudzeń. Podczas trwających protestów na jednym z kongresów, nie odnosząc się konkretnie do rolników, powiedział, że Ci, którzy zarabiają najwięcej, to Ci, którzy mają największy wkład. Natomiast Ci, którzy zarabiają najmniej otrzymują to, na co zasługują…

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Co o tym sądzicie?

Źródło: elpais.com

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl