yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościHolandia - rynek warzyw szklarniowych

Holandia – rynek warzyw szklarniowych

Krótko o rynku warzyw szklarniowych informuje handlowiec Jim Westhoff: “Rynek pomidorów dramatyczny, ogórki odżyły, a sprzedaż papryki niezła”.

Zdaniem Jim’a Westhoff z Valstar, holenderski sezon warzywniczy w szklarniach w ostatnich miesiącach był dość powolny. „Jest po prostu bardzo cicho. Wiele krajów docelowych ma dostępne lokalne produkty, więc popyt musi pochodzić głównie z rynku niemieckiego i angielskiego. Zwykle Hiszpania jest całkiem dobrym klientem latem, szczególnie w przypadku pomidorów, ale z powodu braku turystów w tym roku prawie nie ma ich na rynku.”

Uprawa pomidora szklarniowego

W szczególności rynek pomidorów można określić jako dramatyczny. W ciągu tygodni gromadzenia zapasów sprzedaż nadal rozwijała się szybko, ale potem dość szybko zwolniła. Potem, gdy dziesięć do piętnastu ciężarówek nie może trafić do Anglii i wylądować na codziennym rynku, możesz sobie wyobrazić efekt”- informuje Jim Westhoff.

„Przez całe lato pomidory gałązkowe i pomidory okrągłe nie przekroczyły jeszcze ceny, która pokryłaby koszty. Teraz podaż spada, ale ponieważ kanały dystrybucyjne w Europie są pełne, nadal trudno jest osiągnąć wzrost cen. Ale ponieważ podaż była bardzo wysoka w ostatnich tygodniach, w najbliższej przyszłości musi nastąpić korekta” – kontynuuje handlowiec.

Uprawa papryki w obiektach szklarniowych

Zdaniem Jim’a: „Po dramatycznej pierwszej połowie sezonu sprzedaż ogórków znów idzie w miarę dobrze. Może być nieco wyższa, ale w każdym razie ponownie jesteśmy powyżej poziomu kosztów i jeśli to utrzymamy, mamy nadzieję, że skończymy to jako dość przeciętny rok, ale rynek jest i pozostanie kruchy. Sprzedaż papryki do tej pory rozwijała się dobrze i rynek ten nie był zły pod względem ceny. Teraz wkroczymy w nieco trudniejszy okres, kiedy na rynku pojawią się pierwsze hiszpańskie produkty. Ponadto jest teraz na rynku więcej papryki małych rozmiarów, a to powoduje nieco większą różnicę w cenie między małymi i dużymi rozmiarami.”

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

ogorek szklarniowy

Według sprzedawcy z Valstar do sierpnia sprzedaż bakłażanów przebiegała bardzo słabo. Zwykle bakłażany w tym okresie stają się nieco droższe, a teraz osiągają nieco wyższą cenę, ale jest to również bardzo potrzebne. Ale na rynku bakłażanów są już zgłaszane pierwsze hiszpańskie produkty, więc miejmy nadzieję, że nie będzie tak, że ich duże ilości zostaną wkrótce wysłane po cenach otwartych!”

uprawa bakłażana

Źródło: Freshplaza

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl