yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościUpały powracają do zachodniej Polski

Upały powracają do zachodniej Polski

Pogoda daje się nam we znaki niemal każdego dnia. Miniony weekend przyniósł obfite deszcze, które spowodowały podtopienia w wielu uprawach, natomiast w najbliższym czasie ponownie zmierzymy się z wysokimi temperaturami. Zjawisko występować będzie od godziny 13:00 i może utrzymywać się w najbliższych dniach. Jakich temperatur należy się spodziewać?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia, które zwiastują kolejne upały… Wysokie temperatury dotyczyć będą mieszkańców województwa zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego oraz zahaczać mogą o województwo warmińsko-mazurskie i opolskie.

Kiedy dokładnie mogą wystąpić upały? Słońce zacznie doskwierać nam od godziny 13:00 w dniu 3 lipca. W poszczególnych regionach (niemal całe województwo zachodnio-pomorskie oraz część województwa pomorskiego) wysokie temperatury ustąpią już kolejnego dnia w godzinach wieczornych. Niemniej, pozostała część wymienionych województw musi liczyć się z występowaniem zjawiska do godziny 18:00 w dniu 5 lipca.

Nadciągające z zachodu upały wiązać będą się z niemałymi temperaturami. Jak podaje IMGW, słupki termometrów oscylować będą w przedziale 30-34 stopni Celsjusza w dzień oraz około 18 stopni Celsjusza w nocy. W czwartek temperatury mogą dochodzić do 36 stopni Celsjusza. Prawdopodobieństwo wystąpienia upałów wynosi natomiast 80%.

Niewątpliwie nie jest to dobrą wiadomością dla producentów zajmujących się uprawą w wymienionych województwach. Znacząca część zachodnich regionów jest zagrożona suszą hydrologiczną już na tą chwilę… A należy pamiętać, że niedobór wody skutkuje niestety dość wysokimi stratami we wszelakich uprawach.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: imgw.pl

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl