• rosafert agrosimex gleba
  • belem agrosimex marchew ziemniaki

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościUpały powracają do zachodniej Polski

Upały powracają do zachodniej Polski

Pogoda daje się nam we znaki niemal każdego dnia. Miniony weekend przyniósł obfite deszcze, które spowodowały podtopienia w wielu uprawach, natomiast w najbliższym czasie ponownie zmierzymy się z wysokimi temperaturami. Zjawisko występować będzie od godziny 13:00 i może utrzymywać się w najbliższych dniach. Jakich temperatur należy się spodziewać?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia, które zwiastują kolejne upały… Wysokie temperatury dotyczyć będą mieszkańców województwa zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego oraz zahaczać mogą o województwo warmińsko-mazurskie i opolskie.

Kiedy dokładnie mogą wystąpić upały? Słońce zacznie doskwierać nam od godziny 13:00 w dniu 3 lipca. W poszczególnych regionach (niemal całe województwo zachodnio-pomorskie oraz część województwa pomorskiego) wysokie temperatury ustąpią już kolejnego dnia w godzinach wieczornych. Niemniej, pozostała część wymienionych województw musi liczyć się z występowaniem zjawiska do godziny 18:00 w dniu 5 lipca.

Nadciągające z zachodu upały wiązać będą się z niemałymi temperaturami. Jak podaje IMGW, słupki termometrów oscylować będą w przedziale 30-34 stopni Celsjusza w dzień oraz około 18 stopni Celsjusza w nocy. W czwartek temperatury mogą dochodzić do 36 stopni Celsjusza. Prawdopodobieństwo wystąpienia upałów wynosi natomiast 80%.

Niewątpliwie nie jest to dobrą wiadomością dla producentów zajmujących się uprawą w wymienionych województwach. Znacząca część zachodnich regionów jest zagrożona suszą hydrologiczną już na tą chwilę… A należy pamiętać, że niedobór wody skutkuje niestety dość wysokimi stratami we wszelakich uprawach.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: imgw.pl


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl