yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościDzień Kapusty w Kalinowej

Dzień Kapusty w Kalinowej

22 września, na terenie gospodarstwa Hodowli Roślin Kalinowa, zorganizowany został Dzień Kapusty. Organizatorami tego wydarzenia były firmy Hazera Poland, HR Kalinowa oraz hurtowania Inagri, które przygotowały go we współpracy z firmami ADOB, BioAgris, Doschem, FMC, Greenland i Grupą Producentów Rozsad Krasoń.


Na polach produkcyjnych gospodarstwa w Kalinowej obejrzeć można było cztery odmiany kapusty do długiego przechowywania hodowli firmy Hazera: Abel F1, Ramenos F1, Lucas F1 i Zoltan F1. Pokaz nie został przeprowadzony na poletkach pokazowych o małej powierzchni, a w warunkach produkcji towarowej. Uczestnikom spotkania umożliwiono wejście w głąb pola i uważne przyjrzenie się roślinom.  Pomimo trudnych warunków wegetacji i dużej presji szkodników rośliny uprawiane w zagęszczeniu 40 tys. szt./ha  z przeznaczeniem do sprzedaży na rynku warzyw świeżych po długim przechowywaniu były w bardzo dobrej kondycji. Nie nosiły śladów żerowania szkodników, nawet obecność mączlika warzywnego była bardzo nieznaczna.
Po części polowej w siedzibie HR Kalinowa odbyły się wystąpienia przedstawicieli organizatorów i współorganizatorów spotkania.

 Sławomir Przybyłek i Mariusz Płucinik (Hazera)
Sławomir Przybyłek , Prezes Hodowli Roślin Kalinowa
Renata Mikołajczyk (Greenland)

Tekst i fot. A. Czerwińska-Nowak

Relację z tego wydarzenia przeczytają Państwo w kolejnych wydaniach czasopisma “Warzywa“. Zapraszamy do prenumeraty w naszym sklepie internetowym: www.plantpress.pl

Warzywa

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl