Dzień Kapusty w Kalinowej

22 września, na terenie gospodarstwa Hodowli Roślin Kalinowa, zorganizowany został Dzień Kapusty. Organizatorami tego wydarzenia były firmy Hazera Poland, HR Kalinowa oraz hurtowania Inagri, które przygotowały go we współpracy z firmami ADOB, BioAgris, Doschem, FMC, Greenland i Grupą Producentów Rozsad Krasoń.


Na polach produkcyjnych gospodarstwa w Kalinowej obejrzeć można było cztery odmiany kapusty do długiego przechowywania hodowli firmy Hazera: Abel F1, Ramenos F1, Lucas F1 i Zoltan F1. Pokaz nie został przeprowadzony na poletkach pokazowych o małej powierzchni, a w warunkach produkcji towarowej. Uczestnikom spotkania umożliwiono wejście w głąb pola i uważne przyjrzenie się roślinom.  Pomimo trudnych warunków wegetacji i dużej presji szkodników rośliny uprawiane w zagęszczeniu 40 tys. szt./ha  z przeznaczeniem do sprzedaży na rynku warzyw świeżych po długim przechowywaniu były w bardzo dobrej kondycji. Nie nosiły śladów żerowania szkodników, nawet obecność mączlika warzywnego była bardzo nieznaczna.
Po części polowej w siedzibie HR Kalinowa odbyły się wystąpienia przedstawicieli organizatorów i współorganizatorów spotkania.

 Sławomir Przybyłek i Mariusz Płucinik (Hazera)
Sławomir Przybyłek , Prezes Hodowli Roślin Kalinowa
Renata Mikołajczyk (Greenland)

Tekst i fot. A. Czerwińska-Nowak

Relację z tego wydarzenia przeczytają Państwo w kolejnych wydaniach czasopisma “Warzywa“. Zapraszamy do prenumeraty w naszym sklepie internetowym: www.plantpress.pl

Warzywa

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności