yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNie tylko pomidory malinowe. Aktualne ceny na Broniszach

Nie tylko pomidory malinowe. Aktualne ceny na Broniszach [02.04.2024]

Ilość pomidorów na Broniszach stopniowo wzrasta, a ceny kierują się w dół. Na jakim poziomie przedstawiają się aktualnie? Ile kosztuje kilogram pomidorów malinowych, a ile czerwonych, które pojawiły się na rynku w minionym tygodniu? Sprawdziliśmy, czego można się spodziewać.

Nie tylko pomidory malinowe

Wraz z biegiem czasu na rynku w Broniszach pojawia się coraz większa ilość krajowych pomidorów. Znaczący wpływ ma na to przede wszystkim pogoda, która stale zaskakuje producentów. Temperatura utrzymuje się bowiem na wysokim poziomie, natomiast dostęp do światła jest coraz większy, przez co rośliny mają dogodne warunki do rozwoju.

Dotychczas na rynku hurtowym w Broniszach dostępne były tylko krajowe pomidory malinowe. Niemniej, wśród ofert pojawiły się także pomidory czerwone, których pierwsze partie mogliśmy zaobserwować w minionym tygodniu – przed Świętami Wielkanocnymi.

Aktualne ceny pomidorów na Broniszach

W pierwszych tygodniach marca mogliśmy mówić jeszcze o zimowych cenach pomidorów. Wówczas stawki za towar najwyższej jakości dochodziły bowiem do 150,00 zł za 6 kilogramowy karton, co w przeliczeniu daje nam 25,00 zł za kilogram. Wraz ze wzrostem podaży ceny zaczęły kierować się w dół. Na jakim poziomie przedstawiają się obecnie?

Na ten moment należy mieć na względzie stawki w przedziale około 80,00-120,00 zł za karton, czyli 13,33-20,00 zł za kilogram. Wskazany pułap tyczy się zarówno pomidorów malinowych, jak i czerwonych, które pojawiły się wśród ofert dopiero kilka dni przed Świętami Wielkanocnymi. Niemniej, trudno jest przewidzieć, jak będą kształtować się ceny pomidorów w kolejnych dniach, gdyż handel dopiero rozkręca się po świątecznej przerwie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl