yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościZimny ​​front „Smok” zniszczył tunele w Jordanii

Zimny ​​front „Smok” zniszczył tunele w Jordanii

Plantatorzy z doliny Jordanu zostali dotknięci poważnymi zniszczeniami spowodowanymi przez burzę, która wstrząsnęła ich uprawami w ostatni weekend.

W Jordanię uderzył zimny front o nazwie „Smok” z porywami wiatru o prędkości 120 kilometrów na godzinę. Smok spowodował poważne szkody dla rolników, szczególnie w dolinie Jordanu, powodując uszkodzenie lub zniszczenie około 30 000 tuneli foliowych, straty szacowane są na miliony dinarów jordańskich. Rolnicy w górach byli mniej dotknięci. Ich uszkodzenia były niewielkie i łatwe do naprawienia.

Wielu poszkodowanych rolników wyraziło potrzebę pilnej pomocy pieniężnej. Jordan Valley Farmers Union stwierdził, że „każdy rolnik, który doznał szkody i nie otrzymuje rekompensaty, może nie być w stanie wrócić do pracy w tym sektorze”.

Rośliny w uszkodzonych tunelach zostały narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. W następstwie wiele upraw uległo zniszczeniu, zwłaszcza słodka papryka i ogórki. Pomidory są nieco mniej wrażliwe na chłody dlatego szkody są mniejsze.

Koniec sezonu
Większość rolników w dolinie Jordanu nie będzie już robić nowych nasadzeń, ponieważ sezon w tym rejonie świata zakończy się w maju. W rezultacie ceny na lokalnym rynku wzrosły 3 lub 4-krotnie dzień po burzy i od tego czasu utrzymują się na tym poziomie. 

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Biorąc pod uwagę straty, jakie ponieśli rolnicy, dostawcy środków produkcji są mniej skłonni do udzielania im kredytów sklepowych. Nie są pewni, czy rolnicy będą w stanie spłacić. Stąd mówi się, że obecnie transakcje dostaw surowców są oparte głównie na gotówce.

Naprawianie szkód
Kolejną kwestią jest praca, której koszty po burzy wzrosły 2- lub 3-krotnie. Przedstawiciele sektora wezwali rząd Jordanii do rekompensat dla rolników.

Źródło: HortiDaily

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl