yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościKtóre województwa królują pod względem powierzchni uprawy buraków ćwikłowych w 2023 roku?

Które województwa królują pod względem powierzchni uprawy buraków ćwikłowych w 2023 roku?

Powierzchnia uprawy warzyw w Polsce kieruje się w dół, ale we wszystkim są wyjątki. Buraki ćwikłowe z roku na rok obejmują coraz większy areał. W których województwach uprawia się najwięcej buraków ćwikłowych? 

Powierzchnia uprawy buraków ćwikłowych w Polsce

Buraki ćwikłowe z roku na roku zyskują popularność. Polscy producenci przeznaczają coraz większą powierzchnię pod uprawę tego właśnie warzywa. W 2023 roku, biorąc pod uwagę lata 2020-2023, areał przedstawiał się na najwyższym poziomie i wynosił 7 090,63 ha.

Warto zauważyć, że w przypadku wielu innych gatunków warzyw możemy zaobserwować zupełnie odwrotne zjawisko. Powierzchnia uprawy kieruje się w dół lub występują znaczące wahania. Buraki ćwikłowe z roku na rok obejmują natomiast coraz większy obszar.

Które województwa królowały w 2023 roku?

Niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o powierzchnię uprawy buraków ćwikłowych w 2023 roku, pozostaje województwo łódzkie. W tamtych regionach producenci przeznaczyli 1 478,67 ha pod produkcję. Na drugim miejscu plasuje się województwo wielkopolskie (1 096,43 ha). Podium zamyka natomiast województwo kujawsko-pomorskie (907,24 ha).

Warto jednak wskazać, że uprawa buraków ćwikłowych nie zyskuje na popularności tylko we wskazanych regionach Polski. Znaczący areał, przeznaczony pod produkcję tego gatunku warzywa, widzimy również w województwie małopolskim (857,23 ha), lubelskim (717,18 ha), świętokrzyskim (634,43 ha), a także mazowieckim (584,87 ha).

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Wyżej wskazane dane pochodzą z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zostały obliczone na podstawie deklaracji producentów we wnioskach o płatności bezpośrednie.

Powierzchnia uprawy buraków ćwikłowych

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl