yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
Aktualnościzmarł prof. dr hab. Jerzy Adam Hortyński

zmarł prof. dr hab. Jerzy Adam Hortyński

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 01.04.2021 zmarł prof. dr hab. Jerzy Adam Hortyński, długoletni pracownik naukowy Katedry Genetyki i Hodowli Roślin Ogrodniczych, Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, wieloletni, ceniony nauczyciel akademicki i wychowawca wielu pokoleń studentów.

Ś.P. prof. dr hab. Jerzy Adam Hortyński

Prof. dr hab. Jerzy Adam Hortyński – kierownik Katedry Genetyki i Hodowli Roślin Ogrodniczych (1989-2014) urodził się 2 stycznia 1944 roku w Adamówce , woj. chełmskie. Mgr inż. Wydziału Rolnego Akademii Rolniczej w Lublinie (1961-1967), dr nauk rolniczych AR w Lublinie (1976), doktor hab. nauk rolniczych w zakresie genetyki ilościowej i hodowli roślin AR w Lublinie (1987), profesor zwyczajny nauk rolniczych (1995) Asystent naukowo-techniczny w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym AR – Felin Katedry Genetyki i Hodowli Roślin Ogrodniczych (1967-1977), adiunkt (1978-1987), docent (1987-1990), profesor nadzwyczajny (1990-1995), profesor zwyczajny (1995-2014) w Katedrze Genetyki i Hodowli Roślin Ogrodniczych.

Współautor kilku odmian oryginalnych truskawki (Fragaria x ananassa Duch.) wpisanych do rejestru COBORU. Kierownik projektu badawczego: „Genetyka i hodowla twórcza truskawki”. Członek pięciu towarzystw naukowych, w tym czterech o zasięgu ogólnokrajowym, organizator i prezes Sekcji Hodowli i Nasiennictwa PTNO, współorganizator programu TEMPUS. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu genetyki i hodowli roślin w renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych, 15 opracowań popularno-naukowych. Promotor ponad 30. prac magisterskich, 4. przewodów doktorskich. Recenzent w licznych przewodach doktorskich i habilitacyjnych.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 21.04.2021 r. (środa) o godzinie 13:00 w Kościele p. w. Nawiedzenia N.M.P. w Garbatce-Letnisko, po czym nastąpi wprowadzenie Urny z prochami Zmarłego na cmentarz parafialny w Garbatce-Letnisko.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i najbliższym Zmarłego składają
Dyrekcja i pracownicy Instytutu Ogrodnictwa − PIB

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl