yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościZatrzymać wodę

Zatrzymać wodę

Radio Poznań poinformowało, że powiat kaliski wspólnie z gminą Gołuchów chce wybudować 200 zastawek na rzekach. Jak tłumaczył starosta kaliski Krzysztof Nosal problemem tej części kraju jest susza. Budowa zastawek ma pozwolić na gospodarowanie wodą i gromadzenie jej nadmiaru zwłaszcza po ulewnych deszczach.

Na ten cel udało się pozyskać 13 mln złotych. Krzysztof Nosal informował, że od stu kilkudziesięciu lat jak tylko są pomiary, problemem jest brak retencji wody w glebie. 93 proc. wody opadowej, zwłaszcza z opadów ulewnych odpływa bezpowrotnie. Dlatego planowana jest budowa zastawek na małych ciekach wodnych. Zastawkami będą zarządzać gminne spółki wodne. Jeżeli uda się zrealizować program, to w znacznej części będzie można zapobiegać skutkom suszy.

Takie projekty są godne naśladowania. Już najwyższy czas zadbać o retencję wody w Polsce. Trochę wstyd, że Cystersi przed wiekami potrafili regulować wodę na polach, a my dzisiaj w dobie tak rozwiniętych technologii, mamy z tym problem…

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl