yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościKrajowa rzodkiewka cieszy oczy na rynku w Broniszach. Sezon na nowalijki ruszył...

Krajowa rzodkiewka cieszy oczy na rynku w Broniszach. Sezon na nowalijki ruszył pełną parą [02.04.2024]

Królowa nowalijek, czyli rzodkiewka, pojawiła się na rynku w Broniszach już w marcu. Niezmiennie cieszy oczy konsumentów. Jak natomiast przedstawiają się ceny? Ile kosztuje pęczek krajowej rzodkiewki? 

Królowa nowalijek już na Broniszach

Krajowa rzodkiewka z upraw pod osłonami pojawiła się na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach już w marcu. Niezmiennie cieszy oczy wszystkich konsumentów. Podaż jest na ten moment stosunkowo niska, przez co producenci są w stanie utrzymać ceny na nieco wyższym poziomie. Na rynku jest wprawdzie dostępny konkurencyjny produkt spoza granic Polski, który kosztuje znacznie mniej, ale polskie nowalijki co roku cieszą się stałym gronem odbiorców. Szczególnie z uwagi na świeżość, której próżno szukać w przypadku towaru z importu. Ten przebył bowiem długą drogę.

Jakie są aktualne ceny rzodkiewki?

Krajowa rzodkiewka z uwagi na niską dostępność utrzymuje nieco wyższy poziom cenowy. W sprzedaży detalicznej stawki na rynku w Broniszach dochodzą do 3,00 zł za pęczek. Nieco większe ilości są natomiast oferowane w cenie 2,30-2,50 zł za pęczek. Taki przedział cenowy możemy napotkać na rynku od samego początku i na ten moment sytuacja zdaje się pozostawać stabilna. Nie napotykamy jakichkolwiek wahań. Warto podkreślić, tak jak wspominaliśmy, że krajowy towar wyróżnia się przede wszystkim swoją świeżością.

Jak sytuacja przedstawia się w przypadku towaru spoza granic Polski? Importerzy nieustannie sprowadzają rzodkiewkę z Włoch. Tutaj ceny przedstawiają się na niższym poziomie. Na rynku w Broniszach oscylują obecnie w przedziale 1,50-1,70 zł za pęczek. Warto zaznaczyć, że na wygaśnięcie importu przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać. Spadek sprowadzanych partii zaobserwujemy w momencie, w którym na rynku pojawi duża ilość polskiego warzywa, a jego cena skieruje się w dół.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl