yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
RynekOd wiosny Rosjanie jedzą tylko importowaną marchew

Od wiosny Rosjanie jedzą tylko importowaną marchew

Regularnie w okresach marzec-lipiec rynek rosyjski jest skazany na import marchwi. Rodzimej produkcji praktycznie wtedy nie ma. A to za sprawą kłopotów z przechowywaniem tego podstawowego w kuchni rosyjskiej warzywa (składnika „zestawu barszczowego”).

Wymagania marchwi co do warunków przechowywania są wysokie – nie do spełnienia w warunkach długotrwałego chowania jej w tradycyjnych warunkach. Potrzebne jej do zachowania zdrowia i jakości 0,5-1oC oraz 95-98% wilgotności względnej są możliwe do zapewnienia w obiektach wyposażonych w systemy regulowania klimatu i sterowania nim. Straty w pomieszczeniach tradycyjnie wykorzystywanych do długiego składowania korzeniowych nie zapewniają takich warunków, stąd „normalne” straty wynoszą 30-40%. Czteromiesięczny okres przechowywania znosi około 10% zebranych jesienią korzeni marchwi.

Taki poziom strat podnosi koszty przechowywania kilograma marchwi do 12-16 kopiejek/miesiąc. W nowoczesnych przechowalniach wynoszą one 6-9 kopiejek. Jednak dopóki zaplecze rosyjskiego ogrodnictwa nie zostanie wyposażone w potrzebne obiekty przechowalnicze konsumenci będą zmuszeni do akceptowania „na przednówku” (na ten okres przypada ok. 70% importu) cen marchwi o około 44% wyższych, niż jesienią.

Za: fruitnews.ru

PG

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl