DNA Performance: Gama biostymulatorów i nawozów płynnych

Fot. M. Korzeniowska

Każdemu rolnikowi zależy, aby jego uprawy były jak najlepiej odżywione, aby były zdrowe i produktywne. W związku z tym dokłada starań, by jak najlepiej nawozić pola i o nie dbać. Współcześnie rolnicy z niepokojem spoglądają na coraz częstsze problemy wynikające chociażby ze zmian pogodowych. Timac Agro wychodzi dziś naprzeciw oczekiwaniom rolników i potrzebom roślin wprowadzając na rynek innowacyjną gamę produktów DNA Performance.

Gama DNA Performance skupia szereg preparatów o innowacyjnym i szerokim oddziaływaniu na tradycyjne uprawy polowe i uprawy specjalistyczne. Łączy w sobie praktyczność i poręczność nawozów dolistnych z dobroczynnym działaniem biostymulatorów, gdyż preparaty z tej gamy z jednej strony dostarczają składniki pokarmowe, a z drugiej zaawansowane kompleksy biotechnologiczne. W połączeniu z szerokim wachlarzem produktowym, jaki oferuje gama DNA Performance, okazuję się że jest to unikatowe rozwiązania na skalę światową. Gama DNA Performance to pierwsze tak kompleksowe podejście do różnych aspektów zrównoważonej produkcji rolniczej i specjalistycznej. To pierwsza gama preparatów, która jest stworzona do niwelowania różnych problemów, jakie mogą pojawić podczas wegetacji, dostosowana do różnych faz rozwojowych i tak zmiennej specyfiki produkcji danego gospodarstwa. Jeszcze nigdy wcześniej nie mieliśmy dostępu do gamy kompletnych rozwiązań biotechnologicznych, które stawiają czoło współczesnym wyzwaniom, przed którymi stają producenci rolni w obecnym czasie.

Coraz większe wymagania konsumentów a z drugiej strony stale podnoszone standardy produkcji zrównoważonej powodują, że takie wartości jak chociażby produktywność plantacji stają się nadrzędne do zrealizowania praktycznie na każdej plantacji. Jak to osiągnąć skoro z jednej strony oczekujemy wysokojakościowych płodów rolnych a z drugiej jest ogromna presja na ograniczenie stosowania nawozów sztucznych i ŚOR? Również rosnące koszty związane z prowadzaniem produkcji żywnościowej, powodują, iż widmo różnorakich zagrożeń środowiskowych staje się coraz bardziej omawianym tematem. Przecież od lat produkcja polowa musi mierzyć się z takim właśnie ryzykiem. Niestety w ostatnich latach zmiany jakie nieustannie zachodzą w środowisku coraz mocniej odciskają piętno na efektywności produkcji w wielu rejonach Świata. Łącząc to z polityką ograniczenia stosowania środków do produkcji stoimy przed dużymi wyzwaniami.

Takie właśnie rozważania stały się podstawą do rozpoczęcia prac w Światowym Centrum Innowacji Grupy Roullier nad nowymi rozwiązaniami biotechnologicznymi, które wprowadzą rolnictwo w świat nowych możliwości. Możliwości, sztych na miarę przyszłości. A przyszłość rolnictwa ukazuje podczas dzisiejszego wydarzenia Gama DNA Performance od Timac AGRO.

fot. M.Korzeniowska

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności