Aktualne ceny dyni. Szczyt sezonu 2023 [24.10.2023]

Dynia Halloween

Trwa szczyt sezonu dyniowego w Polsce. Jak przedstawiają się natomiast aktualne ceny dyni? Która z odmian na rynku jest najbardziej pożądana? 

Tegoroczny sezon dyniowy trwa już od kilku tygodni. Niektórzy producenci już zakończyli zbiory, a w niektórych gospodarstwach dobiegają one ku końcowi. Na rynku w Broniszach podaż krajowego warzywa utrzymuje się na wysokim poziomie. Rolnicy oferują szeroką gamę zarówno dyń jadalnych, jak i ozdobnych. Trwa parada barw, kształtów i kolorów.

Jak natomiast przedstawiają się aktualne ceny dyni na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach? Obecnie krajowi rolnicy mogą spodziewać się cen na poziomie 1,70-3,00 zł za kilogram. Wszystko zależne jest od odmiany, a także ilości, którą zainteresowany jest odbiorca. Wyższy poziom cenowy odnosi się przeważnie do sprzedaży detalicznej.

Które dynie cieszą się największą popularnością wśród odbiorców na rynku w Broniszach? Najbardziej poszukiwana i zarazem pożądana jest dynia piżmowa, której ceny są aktualnie najwyższe. Nieco tańsza jest z kolei dynia hokkaido. Najniższych cen, czyli 1,70 zł za kilogram w hurcie, należy spodziewać się natomiast w przypadku dyni olbrzymiej.

Warto przy tym zaznaczyć, że wielkimi krokami zbliża się Halloween, czyli zwyczaj obchodzony w wielu krajach, który przypada w wieczór 31 października. W Polsce nie jest on aż tak popularny, jednak z pewnością zainteresowanie na rynku nieco wzrośnie.

Related Posts

  1. Biała kapusta
  2. Buraki w workach Bronisze
  3. Polskie pomidory w kartonach
  4. Polskie ziemniaki w workach
  5. Dynie sprzedaż detaliczna
  6. Polska papryka w kartonach
  7. Taśma do transportu ziemniaków

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności