yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościHandel słabnie, ale importowana marchew drożeje. Aktualne ceny marchwi 06.05.2024

Handel słabnie, ale importowana marchew drożeje. Aktualne ceny marchwi 06.05.2024

Sprawdziliśmy aktualne na dzień 06.05.2024 ceny marchwi na rynku w Broniszach. Ile kosztuje towar od lokalnych producentów, a ile konkurencyjny produkt sprowadzany spoza Polski?

Sezon na nowalijki ruszył pełną parą, czego pokłosiem jest niższe zainteresowanie pozostałymi warzywami, w tym także marchwią. Odbiorcy zauważalnie rzadziej robią większe zapasy. Zdecydowanie więcej uwagi skupiają chociażby na młodej kapuście czy innych warzywach z tegorocznych zbiorów. Niestety, niższy popyt wiąże się z niższymi możliwościami negocjacji cen. Sprawdziliśmy, na jakim poziomie oscylują one aktualnie.

Aktualne ceny marchwi [06.05.2024]

W dniu 06.05.2024 ceny polskiej marchwi na rynku hurtowym w Broniszach zamykają się w przedziale 2,00-2,50 zł/kg. Uzyskanie wyższych stawek to niełatwe zadanie, gdyż tak jak wspominaliśmy, zainteresowanie jest bardzo niskie. Wiele zależy także od jakości towaru. Odbiorcy dość często martwią się, że trafią na marchew, która została uszkodzona przez mrozy. Tymczasem, koszty przechowywania warzywa pozostają bardzo wysokie.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku konkurencyjnego produktu, który importerzy sprowadzają z Holandii. Towar jest droższy od krajowego, a w najbliższym czasie będziemy najprawdopodobniej świadkami kolejnych podwyżek. Nadciągające do Polski dostawy, według doniesień, zostaną sprzedane drożej. Na ten moment, a konkretnie na dzień 06.05.2024, ceny marchwi z Holandii nierzadko przedstawiają się na poziomie 3,00 zł/kg.

Wśród ofert na rynku Broniszach dostępna jest także obcięta, młoda marchew sprowadzana spoza Polski. Towar importowany jest na ten moment z Włoch i Portugalii. Ceny w tym przypadku oscylują na poziomie 3,00 zł/kg.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl