yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościHiszpańscy rolnicy mają dość… Domagają się natychmiastowej reakcji

Hiszpańscy rolnicy mają dość… Domagają się natychmiastowej reakcji

Wysokie temperatury, niedobór wody, restrykcje oraz wymagania wynikające z nowej WPR… Główne kwestie, które zmusiły hiszpańskich rolników do ostateczności. Ostateczności, którą są protesty na szeroką skalę.

Hiszpania nie od dziś zmaga się z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Kraj dotykają niezwykle wysokie temperatury, a także pogłębiająca się susza. Niedobór wody sieje spustoszenie na tamtejszych polach uprawnych. Niestety, zdaniem hiszpańskich rolników, rząd pozostawił ich na pastwę losu i nie podejmuje skutecznych działań w celu złagodzenia sytuacji.

Biorąc to pod uwagę, organizacja zrzeszająca rolników i ranczerów w Hiszpanii podjęła drastyczne kroki. W Madrycie, czyli w stolicy Hiszpanii, zorganizowano protest. Wzięło w nim udział ponad 500 producentów. Niektórzy zdecydowali się zabrać swoje maszyny. W drodze do ministerstwa rolnictwa, według szacunków, rolnikom towarzyszyło około 180 ciągników rolniczych.

Zdaniem organizatorów wprowadzone dotychczas formy wsparcia, które nie zostały jeszcze do końca zrealizowane, będą w stanie pokryć zaledwie 3% strat wywołanych wspomnianą suszą oraz zawirowaniami na rynku wynikającymi z wojny na Ukrainie. Organizatorzy zaznaczają ponadto, że rząd robił wszystko, by przeszkodzić im w owym proteście. Nie było tutaj chęci wsparcia…

Uczestnicy protestu punktują, że wsparcie nie dociera na tereny rolnicze. Zmieniają się jedynie nagłówki w gazetach. Warto natomiast zaznaczyć, że problemy rolników są problemami całego społeczeństwa. A przynajmniej takimi właśnie powinny być, gdyż to właśnie producenci zapewniają nieustanny dostęp do żywności i pozostają strategicznym sektorem w każdym kraju.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Wśród próśb i apeli znalazły się również te, które tyczą się polityki rolnej w Unii Europejskiej. Nowa WPR, zdaniem protestujących rolników, wprowadza zbyt wiele wymagań i restrykcji, które zwiększają koszty produkcji. Z tego względu uczestnicy zwrócili uwagę na pilną potrzebę przywrócenia starej WPR. Wszyscy zgodnie proszą, by rząd nie zostawiał ich na pastwę losu…

Źródło: uniondeuniones.org

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl