yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościHolendrzy uzupełniają braki towarem z Polski. Ceny krajowej cebuli rosną

Holendrzy uzupełniają braki towarem z Polski. Ceny krajowej cebuli rosną [03.08.2023]

Wraz z początkiem bieżącego tygodnia na krajowym rynku pojawili się Holendrzy, których aktywność jest dość zauważalna. Skupiają się głównie na polskiej cebuli. Na przestrzeni minionych dni jej podaż zmalała, natomiast ceny wzrosły. 

Sytuacja na rynku cebuli zaczęła zauważalnie zmieniać się na początku bieżącego tygodnia. Hurtownicy poinformowali wówczas o dużej aktywności zakupowej Holendrów u czołowych krajowych producentów cebuli w kujawsko-pomorskim. Na tamten moment oferowali oni ceny rzędu 1,50 zł za kilogram prosto na polu. Zarazem, stawki wzrosły również na rynku hurtowym w Broniszach. Przedstawiały się na poziomie 1,50-1,86 zł za kilogram.

Wraz z biegiem dni podaż krajowej cebuli stawała się coraz niższa. Jak informuje Rynek Hurtowy Bronisze, wystąpiły braki podażowe wywołane przede wszystkim wspomnianą akcją zakupową zagranicznych odbiorców. Obecnie, wprost na polu, oferują oni stawki rzędu 1,60 zł za kilogram. Na rynku w Broniszach ceny wciąż utrzymują się na wyższym poziomie niż w minionym okresie, kiedy pułap 1,50 zł za kilogram był górną granicą.

Warto przy tym zaznaczyć, że w ubiegłych miesiącach sprawy miały się zupełnie inaczej. To właśnie Holandia dostarczała cebulę do Polski. Dochodziły do nas jednak sygnały, że tamtejsze zapasy są coraz niższe. Finalnie, wśród ofert na krajowym rynku pozostała tylko polska cebula i obecnie to właśnie ona trafia do Holandii. Zmieniły się jednak także ceny, które w poprzednich miesiącach oscylowały na kilkukrotnie wyższym poziomie.

Źródło: Rynek Hurtowy Bronisze

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl