yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościIrga powraca na rynek. Ceny młodych ziemniaków są niestabilne

Irga powraca na rynek. Ceny młodych ziemniaków są niestabilne [05.06.2023]

Sytuacja młodych ziemniaków na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach nie jest jeszcze stabilna. Producentom ciężko utrzymać niezmienne stawki. Wynika to z nieustannych wahań podaży, a także obecności importu…

Niezwykle popularna w Polsce biała odmiana ziemniaka, mianowicie Irga, okazała się rzadkością na rynku w Broniszach na przestrzeni ostatniego tygodnia. Wśród ofert dominowały odmiany kremowe, jak chociażby Arrow. Biorąc to pod uwagę, Irga była nieco bardziej cenionym produktem. Sytuacja uległa jednak zmianom, natomiast ceny ponownie się wyrównały.

Na ten moment producenci oferujący młode ziemniaki na rynku w Broniszach mogą spodziewać się cen rzędu 4,00 zł za kilogram. Niemniej, wszystko zależne jest od podaży w danej chwili. Zdarza się, że warzywa brakuje, natomiast stawki dochodzą do 5,00 zł za kilogram. W odwrotnym przypadku, gdy podaż ziemniaków jest wysoka, ceny niestety kierują się w dół, nawet do poziomu 3,00 zł za kilogram.

Warto zaznaczyć, że niestabilna podaż to tylko jedna z kwestii, które mają wpływ na ceny dla krajowych producentów. Drugą kwestią jest rzecz jasna import. Na rynku wciąż napotkamy bowiem młode ziemniaki sprowadzane z wielu krajów (Cypr, Egipt, Włochy, Majorka, Grecja). Ceny w tym przypadku kształtują się na poziomie 2,75-3,80 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl