Kapusta niezgody. Rosyjski sąd uznał, że ogłoszenie o sprzedaży polskiej kapusty pekińskiej z 2013 r. zagraża bezpieczeństwu państwa

Wczoraj 〈16 grudnia〉 sąd w  Orenburgu orzekł zakaz dalszej publikacji ogłoszenia o sprzedaży kapusty pekińskiej z Polski. Zostało ono zamieszczone na stronie Agrobook.ru w 2013 r. Decyzją sądu strona została zablokowana ponieważ zdaniem sądu rozpowszechnianie tej informacji zagraża interesom i bezpieczeństwu Federacji Rosyjskiej.

Informację podała do mediów przedstawicielka prawna wydawnictwa “Krestianin” oraz właścicielki serwisu Agrobook.ru Iriny Samochiny. Prokuratura zainteresowała się ogłoszeniem siedem lat po jego publikacji, mimo że zostało ono zamieszczone jeszcze przed wprowadzeniem embargo, a firma, która je zleciła już nie funkcjonuje. Nawet w tych okolicznościach sąd uznał jego treść za zagrażają bezpieczeństwu i interesom Rosji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności