yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościUprawa pietruszki. Które województwa królują pod względem powierzchni uprawy pietruszki w 2023...

Uprawa pietruszki. Które województwa królują pod względem powierzchni uprawy pietruszki w 2023 roku?

W których województwach uprawa pietruszki zajmuje największą powierzchnię? Które województwa królują pod tym względem w tegorocznym sezonie? 

W ramach przypomnienia, powierzchnia uprawy pietruszki w Polsce w 2023 roku wynosi 7 560,27 ha. Pozostaje jednak pytanie… Które województwa królują, jeśli chodzi o produkcję owego warzywa? Jak się okazuje, tylko pięć województw wyróżnia się pod tym względem.

Na pierwszym miejscu możemy wyróżnić województwo świętokrzyskie. Obszar, na którym tamtejsi producenci zdecydowali się w 2023 roku uprawiać pietruszkę wynosi 2 036,07 ha. Wskazany region zdecydowanie króluje względem pozostałych województw.

Kolejne miejsce zajmuje bowiem województwo kujawsko-pomorskie, gdzie powierzchnia uprawy pietruszki przedstawia się na poziomie o 619,54 ha niższym. Ile więc wynosi? Areał upraw pietruszki w tamtejszych stronach wynosi w aktualnym roku 1 416,53 ha.

Podium zamyka natomiast województwo małopolskie, gdzie powierzchnia uprawy pietruszki wynosi 1 066,86 ha. Na uwagę zasługuje jednak także województwo wielkopolskie (922,58 ha) oraz łódzkie (796,42 ha). W pozostałych wypadkach powierzchnia jest znacznie niższa.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Na poniższym wykresie znajduje się porównanie poszczególnych województw. Warto przy tym zaznaczyć, że wskazane dane pochodzą z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zostały sporządzone na podstawie deklaracji we wnioskach o płatności.

Powierzchnia uprawy pietruszki w poszczególnych województwach w Polsce (2023)

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl