Uprawa pietruszki. Które województwa królują pod względem powierzchni uprawy pietruszki w 2023 roku?

Zbiór pietruszki

W których województwach uprawa pietruszki zajmuje największą powierzchnię? Które województwa królują pod tym względem w tegorocznym sezonie? 

W ramach przypomnienia, powierzchnia uprawy pietruszki w Polsce w 2023 roku wynosi 7 560,27 ha. Pozostaje jednak pytanie… Które województwa królują, jeśli chodzi o produkcję owego warzywa? Jak się okazuje, tylko pięć województw wyróżnia się pod tym względem.

Na pierwszym miejscu możemy wyróżnić województwo świętokrzyskie. Obszar, na którym tamtejsi producenci zdecydowali się w 2023 roku uprawiać pietruszkę wynosi 2 036,07 ha. Wskazany region zdecydowanie króluje względem pozostałych województw.

Kolejne miejsce zajmuje bowiem województwo kujawsko-pomorskie, gdzie powierzchnia uprawy pietruszki przedstawia się na poziomie o 619,54 ha niższym. Ile więc wynosi? Areał upraw pietruszki w tamtejszych stronach wynosi w aktualnym roku 1 416,53 ha.

Podium zamyka natomiast województwo małopolskie, gdzie powierzchnia uprawy pietruszki wynosi 1 066,86 ha. Na uwagę zasługuje jednak także województwo wielkopolskie (922,58 ha) oraz łódzkie (796,42 ha). W pozostałych wypadkach powierzchnia jest znacznie niższa.

Na poniższym wykresie znajduje się porównanie poszczególnych województw. Warto przy tym zaznaczyć, że wskazane dane pochodzą z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zostały sporządzone na podstawie deklaracji we wnioskach o płatności.

Powierzchnia uprawy pietruszki w poszczególnych województwach w Polsce (2023)

Related Posts

  1. Ziemniak
  2. Zbiory ziemniaków 2023
  3. Braki na stacjach paliw
  4. Pomidory w kartonie
  5. Węgiel w gospodarstwie
  6. Uprawa buraków ćwikłowych
  7. Zbiór szparagów

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności