Polskie ogórki na światowych rynkach. Krajowi rolnicy zyskali nowe możliwości eksportowe

Polskie ogórki gruntowe

Polskie ogórki na światowych rynkach, a konkretnie w Izraelu. Procedura otwarcia tamtejszego rynku i dopuszczenia eksportu świeżych ogórków od krajowych rolników została bowiem zakończona.

– Dzięki staraniom Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa została zakończona procedura otwarcia rynku i dopuszczenia eksportu świeżych ogórków (Cucumis sativus) z Polski do Izraela – czytamy w dzisiejszym komunikacie PIORiN.

Decyzję tę poprzedziło przeprowadzenie procedury oceny zagrożenia agrofagami oraz przekazanie informacji o ryzyku ich występowania. Ustalono również wymagania fitosanitarne dla świeżych ogórków eksportowanych z Polski do Izraela.

Strona izraelska zaakceptowała proponowaną przez Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa kontrolę wizualną przesyłki pod kątem występowania wybranych agrofagów. Dołączane do przesyłki świadectwo fitosanitarne będzie zawierało dodatkową deklarację, że Polska jest krajem wolnym od Bactrocera dorsalis i Myiopardalis pardalina.

Źródło: PIORiN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności