AktualnościLiczne blokady i coraz więcej objazdów. Liczba protestów rośnie z każdą chwilą...

Liczne blokady i coraz więcej objazdów. Liczba protestów rośnie z każdą chwilą [MAPA PROTESTÓW]

– Żarty się skończyły – mówią rolnicy, którzy protestują dziś na terenie całej Polski. – Cały kraj dziś stanie – dodają, wskazując na rekordową liczbę strajków. Gdzie można porozmawiać z producentami lub wesprzeć ich działania? Sprawdź mapę protestów.

Blokady są już w całej Polsce

Protesty, które mają dziś miejsce z pewnością zapiszą się w historii na długo. Rolnicy wychodzą na ulice w całej Polsce. Część protestów już się rozpoczęła, ale nie wszyscy zdążyli dojechać na miejsce. Warto więc mieć na uwadze, że prawdziwe utrudnienia w ruchu dopiero będą miały miejsce. Niemniej, nawet teraz kierowcy muszą liczyć się już z wieloma objazdami. Mówimy tu o blokadach lokalnych dróg, tras ekspresowych czy autostrad. Działania producentów mają różne formy. Niektórzy poruszają się ciągnikami, a pozostali radzą sobie w inny sposób. Nawet zwykła blokada przejścia dla pieszych hamuje ruch w bardzo dużym stopniu. Jak zapowiadają rolnicy, cały kraj dziś stanie.

W mediach społecznościowych policji pierwsze wzmianki o blokadach pojawiły się już w godzinach porannych. Mowa o powiecie legionowskim, gdzie rolnicy zablokowali rondo w Jabłonnie oraz w Nieporęcie. Niedługo później dowiedzieliśmy się o proteście rolników na przejściu dla pieszych przy ul. Warszawskiej 171 w Konstancinie-Jeziornie. Protestujący rozpoczęli również blokadę ronda w Rembelszczyźnie. W związku z protestem rolników zablokowana jest także DK 7 na skrzyżowaniu z DW 579 w kierunku Błonia. To jednak nie wszystko. Wyłączone z ruchu zostało rondo przy DK 92 w miejscowości Zakręt w powiecie mińskim. W powiecie otwockim zamknięty został węzeł Lubelska. Pojazdy z trasy S17 jadące do Warszawy są kierowane na trasę S2. A to wciąż tylko wierzchołek góry lodowej.

Gdzie protestują rolnicy?

Na mapie protestów, która w minionych dniach była nieustannie aktualizowana, znajduje się aż 560 znaczników. Każdy z nich oznacza blokady lub inne działania, które zaplanowali producenci w danym miejscu. Warto jednak zauważyć, że w rzeczywistości liczba protestów może okazać się większa. Jedno jest pewne… Takich protestów nie było od bardzo dawna.


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl