yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPolskie sklepy spożywcze w tarapatach. Ich udział w rynku spada

Polskie sklepy spożywcze w tarapatach. Ich udział w rynku spada

Robert Telus wraz z Anną Gembicką spotkali się z przedstawicielami polskich sieci handlowych z branży spożywczej. Tematem podjętym przez obie strony był narastający problem, a mianowicie spadający udział krajowych sklepów spożywczych w rynku.

Z jakimi problemami zmagają się polskie sieci handlowe? Krajowe sklepy spożywcze dość szybko znikają z rynku. Dość dużą cegiełkę dokładają do tego największe sieci, które sukcesywnie prowadzą swoją politykę ekspansji. Warto przy tym zaznaczyć, że w owych placówkach często zdarzają się nieprawidłowości, które w negatywny sposób oddziałują także na lokalnych producentów. Niemniej, informowanie społeczeństwa o karach nakładanych na owe sieci handlowe okazuje się niewystarczające.

Tak jak już wspominaliśmy na łamach portalu, zjawisko stale się pogłębia, natomiast spadający udział w rynku polskich sieci sklepów spożywczych nie jest tutaj jedynym problemem. Placówki z zagranicznym kapitałem spotykane są dziś już praktycznie na każdym rogu. Tyczy się to zarówno dużych miast, jak i malutkich wsi… Konsumenci kuszeni są licznymi promocjami, a także dostępnością wszystkich produktów w jednym miejscu. Tymczasem, małe sklepiki, a także warzywniaki zdają się być pomijane. Nie wspominając już o lokalnych rynkach, które są coraz mniej widoczne.

Warto przy tym zaznaczyć, że zagraniczne markety, co niejednokrotnie widzieliśmy, często pomijają krajowych producentów warzyw czy owoców. Warto więc wesprzeć krajowych przedsiębiorców, by nie zniknęli z rynku całkowicie. Tyczy się to zarówno nieco większych sieci, jak i małych sklepików czy warzywniaków. Jednak czy zostaną podjęte odpowiednie działania? Czas pokaże… Na ten moment Robert Telus zapewnił o możliwościach poszerzenia formuły spotkań o inne resorty i instytucje, w tym inspekcje, w kompetencjach których znajdują się poszczególne zagadnienia.

Kolejne rozmowy mają odbyć się jeszcze w tym miesiącu.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: MRiRW

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl