yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPopyt na nowe ciągniki stale rośnie, nawet w obliczu wysokich cen stali...

Popyt na nowe ciągniki stale rośnie, nawet w obliczu wysokich cen stali i pandemii

Pierwsze półrocze 2021 r. to jedno z najlepszych od wielu lat – tak mogą podsumować producenci ciągników rolniczych. W ciągu sześciu miesięcy bieżącego roku liczba zarejestrowanych nowych ciągników przekroczyła 6000 szt.

Sprzedaż nowych ciągników rolniczych, mierzona liczbą ich rejestracji, wyniosła 6555 sztuk. To jeden z najlepszych wyników w ostatnich latach.Wydawać by się mogło, że okres pandemii nie sprzyja decyzji inwestycyjnych w zakresie zakupu nowego sprzętu. Śmiało możemy powiedzieć, że trwa zakupowe szaleństwo i nie przeszkadzają temu ani pandemia ani wysokie ceny stali.

Kto jest liderem w sprzedaży?

Według danych AgriTrac ranking otwiera marka New Holland. Niezmienne od lat na pierwszym miejscu. Tak samo jest tym razem. Po pierwszym półroczu sprzedali 1259 nowych traktorów. To 295 sztuk więcej niż przed rokiem w tym samym czasie.

Kubota mocno umacnia swoją pozycję

Producenci warzyw, rolnicy… Nikogo nie dziwi japoński producent na sprzedażowym podium. Tym razem rekordowe drugie miejsce po sześciu miesiącach ze sprzedażą na poziomie 730 sztuk. W stosunku do 2020 Kubota jest o 169 ciągników na plusie.

Trzecie miejsce dla…?

… marki John Deere z wynikiem 684 traktorów, znacząco zwiększyła się jej sprzedaż w porównaniu do ubiegłego roku. Jest to skok o ponad 25%, tj. 140 maszyn.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Deutz-Fahr

W ostatnich latach marka radzi sobie coraz lepiej. Jedna z czterech firm, które ustanowiły ponad 10% udział w rynku. Jej sprzedaż w okresie styczeń-czerwiec wyniosła 660 sztuk, jednocześnie notując drugi największy sprzedażowy wzrost w porównaniu do 2020 r. Tym razem firma sprzedała 174 traktory więcej co daje 36% wzrost.

Pozostali…

  • Produkty naszego sąsiada nadal znajdują się w czołówce najchętniej wybieranych ciągników rolniczych w Polsce. Zetor sprzedał 515 maszyn i poprawił swój ubiegłoroczny wynik o 113 sztuk.
  • Case IH kończy pierwsze półrocze z wynikiem 493 traktorów na koncie i wzrostem sprzedaży o 154 maszyny.
  • Massey Ferguson – z tegorocznym wynikiem 348 sztuk i poprawa w stosunku do 2020 r. o 49 sztuk.
  • Ósma najlepiej sprzedająca się marka pierwszego półrocza. Jej wynik to 264 traktory i od 2011 to trzeci najlepszy wynik zamykający pierwsze półrocze dla marki Claas.
  • To było dobre półrocze dla marki Farmtrac. Osiągnęła poziomy sprzedaży sprzed kilku lat. Tym razem rolnicy zarejestrowali 250 traktorów marki Farmtrac.
  • Valtra sprzedała w pierwszym półroczu 247 ciągników. To jej drugi najlepszy wynik, bo tym z 2015, kiedy sprzedaż była o 5 sztuk wyższa. Poza tymi dwoma lata, ciągniki marki Valtra nie mogły przebić granicy 200 sztuk w okresie styczeń-czerwiec. Należy zatem uznać, że to bardzo dobry wynik, tym bardziej kiedy popatrzymy na wzrost w stosunku do 2020 roku. Na rynek trafiło o 101 maszyn więcej.

Źródło: AgriTrac

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl