yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościProducenci czyszczą tunele. Cena młodej kapusty w dół, ale nie na długo...

Producenci czyszczą tunele. Cena młodej kapusty w dół, ale nie na długo [14.05.2024]

Producenci czyszczą tunele. Ilość kapusty na rynku wzrosła, a ceny kierują się w dół. Niemniej, zjawisko jest chwilowe. Jak przedstawiają się aktualne ceny młodej kapusty na rynku hurtowym w Broniszach na dzień 14.05.2024? 

Producenci z województwa mazowieckiego przygotowują się do sezonu paprykowego. Młoda kapusta, która zalega w tunelach zostanie w najbliższym czasie całkowicie wycięta, a na jej miejsce trafi rozsada papryki. Wszystko to znajduje jednak odzwierciedlenie na rynku hurtowym w Broniszach. Towaru jest zauważalnie więcej, a ceny kierują się w dół.

Warto jednak zauważyć, że niebawem sytuacja zmieni się w znaczącym stopniu. Wzrost podaży, tak jak wspominaliśmy, wynika z przygotowań do sezonu paprykowego. Tymczasem, kapusta uprawiana w gruncie nie jest jeszcze gotowa. Duże wahania temperatury niekorzystnie wpływają na kształtowanie się główek. Niewykluczone jest więc, że ilość kapusty na rynku wkrótce się obniży, a ceny zaczną kierować się w górę.

Aktualne ceny młodej kapusty na Broniszach [14.05.2024]

Zacznijmy od cen u hurtowników. Krajowa, młoda kapusta na dzień 14.05.2024 kosztuje w tym przypadku 3,50-4,00 zł/szt. Sytuacja u rolników jest nieco bardziej zróżnicowana. Wszystko zależy od podaży w danym momencie oraz oczekiwań samego producenta. Możemy jednak przyjąć, że ceny młodej kapusty w dniu 14.05.2024 zamykają się w przedziale 3,00-5,00 zł/szt. Niezwykle ważny jest tu także kaliber oferowanej kapusty.

Aktualne ceny młodej kapusty z Macedonii Północnej

Wśród ofert nieustannie widzimy także importowaną kapustę z Macedonii Północnej. Tamtejszy towar pozostawał niemałą konkurencją dla lokalnych producentów od samego początku sezonu. W tym przypadku ceny młodej kapusty oscylują na poziomie 3,33 zł/szt. Skrzynki, w których jest 6 sztuk kapusty, sprzedawane są bowiem w cenie 20,00 zł.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl