yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościRolnicy mówią trzy razy stop. Sprzeciwiają się Zielonemu Ładowi, importowi z Ukrainy...

Rolnicy mówią trzy razy stop. Sprzeciwiają się Zielonemu Ładowi, importowi z Ukrainy i ograniczaniu hodowli

Uczestniczący w rozmowach w MRiRW przedstawiciele związków i organizacji rolniczych byli zgodni w zakresie najważniejszych postulatów. – Mówimy trzy razy stop – stop Zielonemu Ładowi, stop importowi produktów rolnych z Ukrainy, stop ograniczaniu hodowli w Polsce – jednoznacznie stwierdzili rolnicy.

– Dzisiejsze (06.02) spotkanie jest najlepszą formą dialogu i to przy udziale mediów – podkreślił minister Czesław Siekierski po rozmowach z przedstawicielami rolników. Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że rozmowy prowadzone są ze wszystkimi organizacjami rolników. – To była bardzo partnerska wymiana poglądów, w której wszyscy mogli zabierać głos i nie było żadnych ograniczeń – stwierdził minister Czesław Siekierski.

Sytuacja rolników jest bardzo trudna

Minister poinformował o problemach w sektorze rolnym, opłacalności  i wysokich kosztach produkcji. Mówił o tym również podczas wczorajszego posiedzenia rządu. Zwrócił przy tym uwagę, że rolnicy protestują, bo sytuacja jest bardzo trudna. Nie mają środków na zakup nawozów, nie mogą sprzedać zboża, którego ceny są bardzo niskie.

Protesty w interesie konsumentów

– Rolnicze protesty są także w interesie konsumentów, bo rolnicy jako grupa zawodowa chcą się wywiązać ze swoich zobowiązań wobec nich – zwrócił uwagę minister Czesław Siekierski.

– Rolnicy, jak każda grupa zawodowa mają prawo protestować. Ja mogę się tylko z tym pogodzić i prowadzić dialog, aby później realizować obowiązki ministerstwa, właściwie pewnej służby wobec rolników – podkreślił minister.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Trzy razy stop

Uczestniczący w rozmowach przedstawiciele związków i organizacji rolniczych byli zgodni w zakresie najważniejszych postulatów. – To protest przeciwko Brukseli, a nie polskiemu rządowi – podkreślił Roman Kondrów, lider Podkarpackiej Oszukanej Wsi.

– Mówimy trzy razy stop – stop Zielonemu Ładowi, stop importowi produktów rolnych z Ukrainy, stop ograniczaniu hodowli w Polsce – jednoznacznie stwierdzili przedstawiciele rolników.

Źródło: MRiRW

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl