yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSkontrolowali polską paprykę, ale nic nie wykryli. Czy jest coś lepszego?

Skontrolowali polską paprykę, ale nic nie wykryli. Czy jest coś lepszego?

Trwają kontrole na rynkach hurtowych w całej Polsce. Sprawdzani są również polscy plantatorzy, którzy uprawiają paprykę. Na rynku w Broniszach skontrolowano kilka partii towaru. Co wykazały kontrole?

Zmasowane kontrole na rynkach hurtowych rozpoczęły się 16 maja 2024 roku za sprawą Michała Kołodziejczaka, który zmobilizował służby do działania. Początkowo komunikowano o wielu nieprawidłowościach, które w większości przypadków dotyczyły produktów sprowadzanych spoza granic Polski. Następnie kontrole rozszerzono, a inspektorzy udali się również do sieci handlowych, gdzie oznakowanie owoców czy warzyw pozostawiało wiele do życzenia. “Brygady Tygrysa”, jak się okazuje, trwają do dziś. Jakie są tego efekty?

Polska papryka. Czy jest coś lepszego?

Zauważalne ilości krajowej papryki pojawiły się na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach już 28 maja 2024 roku. Wówczas sezon dopiero się rozpoczynał, natomiast liczba producentów, którym udało się wyprodukować warzywo w tak wczesnym terminie, pozostawała niewielka. W pierwszych tygodniach oferowano paprykę zieloną, ale również jasną, kremową. Pierwsze dostawy papryki wybarwionej na czerwono pojawiły się natomiast na rynku dopiero w drugiej połowie czerwca, a konkretnie 23 czerwca 2024 roku.

Wysoką jakość polskiego towaru potwierdzili inspektorzy, którzy kontrolowali w ostatnich dniach towar na rynku. – Inspektorzy WIJHARS nieustannie prowadzą kontrole na rynku hurtowym w Broniszach. Podczas ostatniej kontroli papryki – 295 kg papryki białej oraz 105 kg papryki zielonej, inspektorzy sprawdzali jakość handlową oraz znakowanie ze szczególnym uwzględnieniem deklaracji, że jest to polskie warzywo – czytamy w komunikacie.

Jaki był efekt owej kontroli? – W wyniku prowadzonych czynności kontrolnych inspektorzy WIJHARS potwierdzili zgodność kraju pochodzenia deklarowanego w oznakowaniu oraz jakość handlową. Papryka była bez objawów zepsucia, czysta, wolna od szkodników i obcych zapachów – poinformowano. Zarazem inspekcja podkreśliła, by wybierać polskie produkty, które są gwarancją wysokiej jakości. – Konsumencie pamiętaj, aby podczas zakupów świeżych owoców i warzyw sprawdzić kraj pochodzenia oraz jakość towaru. Wybieraj świadomie warzywa i owoce od lokalnych producentów – podkreślono.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: WIJHARS w Warszawie

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl