yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościWzrost cen na rynku kapusty

Wzrost cen na rynku kapusty [16.03.2023]

Wyczekiwane przez długi czas… Wzrosty na rynku kapusty. Jak się okazuje, korzystny dla producentów trend wciąż się pogłębia. Stawki zarówno w przypadku kapusty białej, czerwonej, jak i pekińskiej wzrastają. Jakiego wynagrodzenia producenci mogą oczekiwać aktualnie?

Tak jak wspominaliśmy w jednym z poprzednich artykułów, sytuacja kapusty na podwarszawskim rynku w Broniszach uległa korzystnym zmianom. Dotychczas w ofercie występował bowiem produkt nieco gorszej jakości, co było wywołane oddziaływaniem mrozów w okresie zbiorów. Towar tego typu niestety zniechęcał odbiorców do zakupu. Na ten moment zniknął jednak z rynku, a to pozwoliło na zwiększenie stawek.

Jak aktualnie kształtują się ceny kapusty? Zacznijmy od kapusty białej, która najdłużej pozostawała na niskim poziomie cenowym. Obecnie jej ceny wzrastają, a początek owego zjawiska mogliśmy zaobserwować już w poprzednim tygodniu. Na ten moment producenci posiadający ją w ofercie mogą oczekiwać cen rozpoczynających się od 1,50 zł za kilogram. W sprzedaży detalicznej pojawiają się natomiast stawki rzędu nawet 2,00 zł za kilogram.

Kapusta czerwona, której cena zaczęła rosnąć nieco wcześniej, również może pochwalić się kolejnymi wzrostami. Wprawdzie i w tym przypadku na rynku występowały pewne partie niższej jakości, które wpływały na uzyskiwane przez producentów stawki, jednak zniknęły one z rynku. Tak więc… Aktualnie ceny kształtują się na poziomie 3,50 zł za kilogram. Oczywiście w sprzedaży detalicznej są one nieco wyższe.

Idąc dalej, wzrost odnotowano także w przypadku kapusty pekińskiej. Na ten moment producenci mogą bowiem oczekiwać wynagrodzenia na poziomie 3,80-4,20 zł za kilogram. W porównaniu do okresu sprzed miesiąca stanowi to niemal dwukrotny wzrost. Świadczyć to może o malejącej podaży. Do momentu pojawienia się młodego warzywa stawki mogą okazać się więc jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl