yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZła passa przerwana. Ceny marchwi skoczyły w górę

Zła passa przerwana. Ceny marchwi skoczyły w górę [09.01.2024]

Na Broniszach ceny marchwi ponownie skierowały się w górę. Duży wpływ miały na to nowe dostawy importowanego towaru z Holandii. Jakich stawek mogą aktualnie spodziewać się producenci? Jakie ceny notuje się na Broniszach?

Importowana marchew na Broniszach

W minioną niedzielę na Broniszach pojawiła się marchew z Holandii w cenie 2,50 zł za kilogram. Oczywiście import z tamtejszych stron miał również miejsce w poprzednich tygodniach, jednak stawki były nieco odmienne. Napływające dostawy warzywa spoza granic Polski, jak się okazało, wpłynęły na krajowych rolników. Kluczowa okazała się cena. Towar z importu sprzedawany jest drożej, przez co i polscy rolnicy mogli zwiększyć ceny.

Ile za kilogram marchwi w hurcie?

Aktualne ceny polskiej marchwi zależą w dużej mierze od jakości. Producenci, którzy oferują towar najwyższej klasy, mogą oczekiwać stawek dochodzących do 2,50 zł za kilogram. Tyczy się to sprzedaży hurtowej. Warto jednak raz jeszcze podkreślić, że wskazana cena odnosi się do produktu “premium”. Niemniej, nieco gorszej jakości marchew również oferowana jest w wyższych cenach. Obecnie stawki nie schodzą poniżej 2,00 zł.

Jakie ceny notowano w poprzednich latach?

Względem poprzednich lat sytuacja w aktualnym roku zdaje się być nieco bardziej korzystna. O czym mowa? W dniu 12 stycznia 2022 roku cena marchwi na Broniszach zamykała się w przedziale 1,00-1,30 zł za kilogram. W tym samym dniu, ale w 2023 roku stawki oscylowały z kolei na poziomie 1,70-2,30 zł za kilogram. Pułap 2,00-2,50 zł za kilogram, który notuje się aktualnie, okazuje się więc najbardziej korzystny dla rolników.

Źródło: Rynek Hurtowy Bronisze

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl