reklama
yara ogólna nawożenie warzywa
reklama
reklama
reklama
yara ogólna nawożenie warzywa
reklama
reklama
reklama
reklama
Baner Agrosimex
Strona głównaAktualnościNarastający problem nicieni glebowych w uprawie papryki pod osłonami - wywiad z...

Narastający problem nicieni glebowych w uprawie papryki pod osłonami – wywiad z dr Anetą Chałańską, 31.01.2021 [VIDEO]

W ostatnich latach producenci papryki pod osłonami obserwują częsty problem „wypadania” roślin. Choć objawy chorób mogą wskazywać na występowanie grzybów z rodzajów Fusarium i Verticillium, to w praktyce może się okazać, że jest to kwestia nicieni glebowymi. Przedstawiamy wywiad z dr Anetą Chałańską z NEFscience, Skierniewice, na temat pobierania prób glebowych i występowania nicieni w uprawie warzyw pod osłonami. 

Wzrost intensywności produkcji oraz warunki pogodowe to czynniki sprzyjające bytowaniu i rozwojowi tych szkodników. Przed rozpoczęciem uprawy papryki warto wykonać próby glebowe pod kątem występowania nicieni. Dr Aneta Chałańska informuje, kiedy należy wykonać takie badania.

reklama

Żeby wyniki tych badań były obiektywne, bardzo ważna jest jej kwestia nie samego terminu pobierania prób glebowych, lecz temperatury gleby (10-12 stopni Celsjusza) – mówi dr Aneta Chałańska.

O tym co powinno wzbudzić podejrzenia producentów papryki i, kiedy takie próby gleby powinny trafić do laboratorium, szczegółowo informuje dr Aneta Chałańska. Zapraszamy do wysłuchania cennych wskazówek pani doktor.

Fot. Justyna Dobrosz, sad24.pl
Materiał filmowy: Justyna Dobrosz, sad24

 

reklama
Baner Bayer

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
reklama
Baner Agrosorb
Najpopularniejsze artykuły
Polecamy
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

[newsletter_signup_form id=1]