Nowa odmiana papryki żółtej w typie blok

Odmiana SVPB1008 F1

Podczas spotkania Seminis Pepper Cafe zaprezentowano nową odmianę  papryki SVPB1008, w typie blok. Monika Buława (menedżer rozwoju produktu – papryka, ogórek) szczegółowo przedstawiła jej charakterystykę. 

SVPB1008 – to nowa odmiana papryki żółtej w typie blok. Wyróżnia się wczesnością i wysoką jakością owoców. Silna roślina, dobrze wiąże owoce o grubej ściance, co przekłada się na lepsze zdolności przechowalnicze. Dosyć wczesna. Bardzo szybko wybarwia się do słonecznego żółtego koloru. Nie ma tendencji do zakleszczania, dzięki temu, że owoce są „wyrzucone” na zewnątrz, co także ułatwia pracę i zbiór. Dobrze znosi wysokie temperatury i radzi sobie w stresowych warunkach, charakteryzuje ją dobre i równomierne wiązanie każdego piętra – bez utraty jakości towaru, co często się zdarza w żółtej papryce. Dobry stosunek masy do objętości – informuje M. Buława.

 

Related Posts

  1. Motocykliści na polu uprawnym

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności